Przejdź do treści

Kto zajmuje się wycinką drzew?

 

Czasami jest konieczność wycięcia drzew. Raz może być to większa wycinka, innym razem może chodzić o pojedyncze drzewo. Nie można jednak wycinać drzew bez pozwolenia na to. Jeśli nawet ktoś chce wyciąć drzewo, które znajduje się na jego działce, potrzeba na to szereg zezwoleń.

Wycinka drzew i dokumenty

Wycinka drzew koło RybnikaJeśli drzewo na przykład przeszkadza, gdyż wchodzi na teren sąsiada, to może być powód do jego usunięcia. Nie jest to jednak takie proste. Nadal bowiem trzeba załatwić szereg dokumentów. Specjali urzędnicy na pewno pojawią się na danym terenie i sprawdzą, czy drzewo rzeczywiście przeszkadza i czy konieczna jest jego wycinka. Wycinka drzew koło Rybnika czy w jakiejkolwiek innej miejscowości następnie przeprowadzana jest przez fachowców. Najlepiej właśnie, kiedy zatrudni się do tego profesjonalistów. Samodzielnie zresztą nie można przeprowadzić tego zabiegu tak bezpiecznie jak fachowcy profesjonalnym sprzętem. Szczególnie jednak kiedy wycinka drzew dotyczy większej ich ilości, konieczna jest już specjalistyczna firma, która zajmuje się takimi działaniami na co dzień. Wówczas też zazwyczaj załatwia się stosowne dokumenty wcześniej. Wówczas często chodzi na przykład o postawienie na terenie do tej pory zadrzewionym nowych domów mieszkalnych czy inne tego typu działania. Trzeba pamiętać, że samemu nie można sobie tak po prostu wyciąć nawet jednego drzewa. Musi być to czynione pod kontrolą urzędów, gdyż drzewa są bardzo potrzebne nam ludziom. Produkują tlen i dają schronienie wielu zwierzętom leśnym czy ptakom, które budują sobie gniazda na ich gałęziach.

Ważne, aby przestrzegać prawa w tym zakresie i nie denerwować się, że czasami procedury związane z wycinką mogą być nieco uciążliwe. Lepiej, że jest tak niż gdyby każdy mógł sobie wyciąć dowolne drzewo. Wówczas pewnie nie mielibyśmy już w ogóle lasów.