Przejdź do treści

Który program hotelowy jest najefektywniejszy

Każdy hotel ma swoją wizję na to, co jest dla niego najwłaściwsze. Duże obiekty na pewno nie mogą mieć nieefektywnego systemu, bo recepcjoniści nie byliby w stanie dobrze pracować. Mniejsze z kolei mogą pozwolić sobie nawet na darmowe programy, bo i tak nie ma tam zbyt wiele pracy.

Do wyboru jest całe mnóstwo przeróżnych programów hotelowych

programy hoteloweWszystko zależy tutaj od tego, jaką decyzję podejmą prezes i kierownik recepcji. Zwykle jest w tym przypadku tak, że priorytetami są ceny oraz funkcjonalność. Wiadomo, że wszystkie programy hotelowe są tworzone tak, by zapewniać maksymalną efektywność, niezależnie od ceny. Mimo wszystko jest też rzeczą logiczną, że czym droższy program, tym więcej ekspertów nad nim pracowało, i tym dłużej był robiony. Mamy tutaj więc spore pole do popisu. Jeśli ktoś uważa, że darmowy, prosty program spełni wszystkie jego wymagania, to nic nie stoi na przeszkodzie by się w coś takiego zaopatrzyć. Jeśli ktoś chce jednak mieć wszystko zrobione tak, że nie ma już nic do poprawiania, stałe wsparcie serwisu oraz kilka poprawnych wersji językowych, to niestety będzie musiał zapłacić nieco więcej. Oczywiście zwykle idzie to w parze z ruchem w hotelu oraz cenami pokoi. Jeśli hotel zarabia dużo, to nie będzie przecież problemem by zapłacił też nieco więcej za program, który jest przecież podstawą funkcjonowania recepcji. Wszystkie dodatkowe funkcje z pewnością prędzej czy później się przydadzą, a czym więcej gości nas odwiedza, tym bardziej będzie nam brakować dodatkowych udogodnień. Każdy powinien dobrać taki program, jaki mu pasuje, ale nie nastawiać się na to, że już nigdy go nie zmieni.

Dobrzy kierownicy to tacy, którzy bez problemu znajdą idealny środek pomiędzy jakością, a ceną. Nie ma sensu przepłacać jeśli i tak nie będziemy korzystać ze wszystkich możliwości programu, tak jak nie ma co oszczędzać na czymś, co jest potrzebne. Najważniejsza jest tutaj równowaga.