Przejdź do treści

Kupno własnej kawalerki

Kiedy kilka lat temu przeprowadziłam się do miasta nie spodziewałam się, że tak potoczy się życie. Dostałam pracę z dobrym stanowiskiem i postanowiłam tego nie zmieniać w najbliższym czasie. To było dla mnie świetne rozwiązanie i dawałam z siebie dosłownie wszystko co mogłam.

Szukałam odpowiednio wycenionego mieszkania 

wycena mieszkaniaSzef szybko wychwycił moje starania i udało mi się osiągnąć awans. Wtedy byłam już bardzo zadowolona i podjęłam decyzję o kupnie swojego mieszkania. Jednak nie ufałam wycenom zwykłych ludzi. Najbardziej przyciągały mnie te ogłoszenia, które potwierdzał jakiś rzeczoznawca majątkowy. Rynek szybko się zmieniał, a ja jako osoba, która nie chciała podpisać dla mnie nie korzystnej osoby nie ufałam odgórnej wycenie innych. Wycena mieszkania prowadzona przez specjalistę w tej dziedzinie miała dla mnie ogromne znaczenie. Wtedy miałam pewność, że nie wpadnę w żadne kłopoty. Niestety na portalach z ogłoszeniami nie było za wiele takich ofert. Właśnie dlatego szukałam wśród doświadczonych biur. Tam o wiele więcej osób decydowało się na zamieszczanie ogłoszeń, które miały profesjonalną wycenę mieszkania. Na szczęście przeznaczyłam kilka miesięcy na szukanie czegoś odpowiedniego. Uznałam, że nie warto się z tym spieszyć i postanowiłam cierpliwie czekać na ofertę, która mnie najbardziej zainteresuje. Na szczęście w tym przypadku to była świetna metoda. Kupno mieszkania nie powinno być czynnością spontaniczną.

Ja byłam zadowolona z takiego podejścia. W końcu znalazłam miejsce, które było wycenione przez osobę z uprawnieniami i nie miałam wątpliwości co do rzeczywistej i obiektywnej wartości nieruchomości, którą nabywam. Nie czułam się w żaden sposób naciągana oraz oszukana. Na dodatek zostałam właścicielką pięknej kawalerki nie daleko miejsca pracy.