Przejdź do treści

Kurtyny paskowe z PCV

Nasze wyobrażenia o halach przemysłowych sięgają obrazu wielkiej przestrzeni pełnej maszyn i ludzi bez żadnego wyraźnego podziału. Od momentu pojawienia się kurtyn paskowych obraz ten uległ zmianie. Współczesne przestrzenie produkcyjne i magazynowe odznaczają się bardzo wyraźną separacją na poszczególne działy lub pojedyncze stanowiska robocze.

Praktyczna przegroda paskowa

przegrody paskoweWszystkie nowoczesne zakłady produkcyjne oraz firmy logistyczne korzystają z przegród paskowych. Dzięki nim w ekonomiczny sposób można dysponować energią cieplną. Przynosi to ogromne oszczędności firmie i zabezpiecza pracowników przed skokami temperatury w miejscu pracy. W firmach logistycznych przegrody paskowe pozwalają utrzymać stabilne warunki przechowywania towarów. Jest to możliwe dzięki budowie kurtyn paskowych wykonanych z pasów folii PCV o różnej grubości i szerokości. Parametry zależą od konieczności zabezpieczenia. Wszystkie kurtyny paskowe wykonywane są na indywidualne zamówienie dla konkretnego miejsca. Wstęgi folii umieszczone są w zawiesiach i wiszą nakładając się na siebie tworząc szczelną barierę. Przegrody z pasów folii zabezpieczają przed hałasem poszczególne sekcje zakładu pracy. Ponadto przegrody paskowe zabezpieczają przed swobodną wędrówką zanieczyszczeń stałych oraz różnorodnych oparów. PCV jest materiałem odpornym na substancje chemiczne oraz na większość kwasów i zasad. Można zamówić przegrody paskowe w kolorach zielonym, niebieskim i czerwonym chociaż najpopularniejsze są folie transparentne. Kurtyny paskowe otaczają cenne urządzenia i linie produkcyjne. Oddziela się nimi stanowiska pracy i strefy podwyższonej higieny.

Producenci oferują specjalistyczne przegrody paskowe odporne na działanie promieniowania UV oraz IR. W ofercie znajdują się również folie mrozoodporne, ognioodporne, antystatyczne i inne. Montaż przegród paskowych może mieć charakter stały lub mogą być przesuwne gdy ruch w danym miejscu nie osiąga dużego natężenia. Pełnię możliwości znajdziemy na stronach producentów.