Laser diodowy i usuwanie owłosienia

Laseroterapia to obecnie jedna z najbardziej skutecznych i najpopularniejszych metod trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Skuteczność tego zabiegu sięga prawie stu procent a efekty utrzymują się przez około półtorej roku po skończonej serii, czyli 4 do 8 zabiegów.

Zabieg usuwania owłosienia z wykorzystaniem lasera diodowego

zabieg laserem diodowym w WarszawieNa początku może wytłumaczę na czy polega w ogóle opiera się działanie takiego lasera diodowego. Otóż opiera się ono na zasadzie selektywnej fototermolizy, która powoduje pochłanianie wiązki lasera o określonej długości fali przez znajdujące się w organizmie człowieka chromofony inaczej fotoakceptory. W tym przypadku jest nim melanina, czyli barwnik, który znajduje się w mieszku włosowym a także naskórku. Melanina pochłania energię selektywnie co prowadzi do uszkodzenia struktur włosa, które odpowiedzialne są za jego wzrost nie uszkadzając przy tym komórek znajdujących się tuż obok. Zabieg laserem diodowym w Warszawie jest w pełni bezpieczny i bezbolesny pomimo, że nie używa się żadnych kremów znieczulających w miejscu przeprowadzania epilacji. Jeśli chcemy uzyskać trwałe efekty zabiegu powinniśmy wykonać go co najmniej cztery do ośmiu razy. To ile razy będziemy musieli go wykonać, aby cieszyć się efektami przez lata w dużej mierze zależy od rodzaju a także koloru naszego włosa, wieku, płci czy też naszej gospodarki hormonalnej. Zazwyczaj zabiegi przeprowadza się w odstępach czasowych wynoszących od czterech do sześciu tygodni. Po przeprowadzonym zabiegu cebulka włosa obumiera a w konsekwencji włos wypada.

Laser diodowy to współcześnie najbardziej zaawansowany oraz wyspecjalizowany sprzęt kosmetyczny, dlatego zabiegi z jego wykorzystaniem powinny być wykonywane przez doświadczoną osobę. Najlepsze efekty osiągną osoby a jasnej karnacji i ciemnych włosach.