Przejdź do treści

Materiał na elegancki szal

Stylowy szalik stanowi nie tylko praktyczne, ale też eleganckie uzupełnienie naszej garderoby. Jeśli zaczniemy się zagłębiać w temat, okaże się, że na szalik równie dobrze można wydać dwadzieścia złotych co kilkaset. Z czego jednak wynikają aż takie różnice i czy materiał ma znaczenie?

Z czego produkuje się szale?

eleganckie szaleJeśli zależy nam na szalu, który będzie nie tylko ładny i ciepły, ale także praktyczny i trwały, powinniśmy rozejrzeć się za produktami z wełny i jedwabiu. W sklepach znajdziemy zarówno ciepłe szale z wełny owiec, merynosów czy kaszmiru, jak i wyroby z naturalnego jedwabiu. Najbardziej luksusowe produkty w całości robione są ręcznie, co ma także przełożenie na cenę i unikalność danego wyrobu. Jeśli chodzi o sposób wykonania, to grubsze, zimowe szale, robi się na przykład na drutach z ciepłych wełnianych włóczek. Eleganckie szale, które mogą nam towarzyszyć przy różnych okazjach przez cały rok, tka się z najdelikatniejszej wełny lub jedwabiu albo też z połączenia obu tych materiałów. Taki produkt jest nie tylko bardzo przyjemny w dotyku, ale cechuje się też eleganckim, luksusowym połyskiem i wyjątkową gładkością. Szal może posiadać jakiś wzór lub nie – najczęściej wzór powstaje w czasie tkania, jednak np. szal z czystego jedwabiu może mieć wzór namalowany. Krawędzie wykończone są w różny sposób, mogą być proste lub ozdobione frędzelkami – ten drugi sposób dotyczy zwłaszcza szali, które zostały utkane, a dekoracyjne frędzle powstają z nici osnowy.

Elegancki szal to nieodzowny element w naszej garderobie. Dzięki niemu możemy wyglądać dobrze nawet zimą, gdy męczy nas przeziębienie. Może też stanowić kolorowy dodatek do wiosennej czy letniej stylizacji, gdy ożywi jednobarwny płaszczyk albo po prostu przyda się nam na nieco chłodniejszy wieczór.