Przejdź do treści

Miękkie osłonki na łóżeczko

 

Noworodki i niemowlęta wymagają nieustannej opieki rodziców nawet podczas snu. Ich ciało przez wiele miesięcy będzie ulegało licznym odruchom bezwarunkowym lub nieskoordynowanym wymachom kończyn, które mogą być niebezpieczne.

Z czego są wykonane osłonki do łóżeczka?

osłonki na łóżeczkoPrzez pierwsze miesiące życia, maluchy najwięcej czasu spędzają w swoich łóżeczkach, dlatego też ważne jest, aby były dobrej jakości. Liczy się wytrzymałość, rodzaj materiału z jakiego są wykonane oraz ich wyposażenie. W łóżeczka dziecięcym na pewno musi się znaleźć odpowiednio twardy materac, gdyż maluch potrzebuje stabilnego podparcia, z uwagi na jeszcze dość miękkie kości. Z uwagi na konieczność zastosowania łóżeczka ze szczebelkami, na pewno przydadzą się specjalne osłonki na łóżeczko, które uchronią malucha przed bolesnym uderzeniem w szczebelki w trakcie snu. W sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów tychże osłonek, z czego najbardziej funkcjonalne są standardowe ochraniacze w formie dużych, prostokątnych kawałków materiału, które przywiązuje się do szczebelków od wewnętrznej strony łóżeczka. Mogą one być jedno lub dwustronne, a nawet mogą mieć wypełnienie ze specjalnej włókniny. Bardziej nowoczesne modele stawiają na design i są w formie grubego warkocza, który układa się wewnątrz łóżeczka przy szczebelkach. Takie rozwiązanie również jest dobre, ale trzeba brać pod uwagę, że zajmuje sporo miejsca, zatem sprawdzi u bardzo małych dzieci. Później może im mocno ograniczać przestrzeń w łóżeczku.

Osłonki mogą być wykonane z bawełny, materiału minky czy nawet bambusa. Choć nie są one obowiązkowym elementem wyposażenia łóżeczka, to jednak wielu rodziców się na nie decyduje, szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Ponadto nie są one drogie, zatem nie obciążą domowego budżetu.