Przejdź do treści

Migracja plików do chmury

Chmura internetowa to obecnie najbezpieczniejszy system gromadzenia danych. jest tak, poneiważ dane zgromadzone są w Internecie, a nie na nośniku fizycznym. Nie można ich niszczyć. Dodatkowo firmy, które oferują usługę chmury inwestują w dobre zabezpieczenia, dzięki którym osoby niepowołane nie będą mogły skorzystać z zapisanych danych. Wiele osób doceniło już chmury z wielu powodów.

Jak przenieść dane do chmury?

migracja do chmuryPrzenoszenie danych nie jest trudne. Ten proces to tak zwana migracja do chmury. Wystarczy, że znajdziemy przycisk o nazwie „upload” i wybierzemy zakres plików, jakie chcemy mieć w chmurze. Ważne jest tylko to, abyśmy korzystając z tego przycisku pamiętali o oszczędzaniu miejsc.a Chmury mają ograniczoną pojemność, za którą zazwyczaj płacimy. Najlepiej przeprowadzać migrację do chmury przy pomocy programów kompresujących, zmniejszających rozmiar plików. Pliki będą zapisane w specjalnych archiwach, dzięki czemu będziemy je mogli bardzo łatwo odnaleźć, nawet jeśli tych archiwów będzie dużo. Korzystając z dobrych programów do kompresowania oszczędzimy nawet czterdzieści procent pamięci, a to jest ważne, gdyż za zajęte miejsce płacimy. Będziemy mogli przenieść do chmury dużo więcej danych i nie będzie problemu z tym, że część pozostanie na dyskach fizycznych lub będziemy ponosić większe koszty. Czas migracji jest zależny od szybkości łącza internetowego, a także ilości naszych plików.

Trzeba przyznać, że taka migracja to bardzo nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu możemy mieć dobrze zabezpieczone pliki, nie tylko przed utratą, ale również przed ich wykradnięciem. Z chmury mogą korzystać wszyscy pracownicy, lecz jako administrator będziemy mieli prawo do udzielenia dostępu tylko do wybranej grupy plików, przez co je dodatkowo zabezpieczymy.