Mobilna reklama na folii

folia one

Otwierając firmę oferującą budowlane usług alpinistyczne wiedziałem, że by wybić się w Poznaniu będę potrzebował dobrej reklamy. Poznań jest miastem bardzo rozwiniętym pod względem gospodarczym w związku z czym to nie łatwy obszar dla przedsiębiorców z racji na liczną konkurencję.

Czy druk na folii jest wciąż skuteczny?

folia oneDługo myślałem nad reklamą, która skutecznie dotarłaby do dużego grona odbiorców. Oczywiście pierwsze co pomyślałem to reklama w telewizji, jednak jak niby ciekawie zareklamować usługi alpinistyczne? Spot reklamowy o pracach budowlanych na wysokości? Jakoś tego nie widziałem. Dużo lepszym rozwiązaniem zdecydowanie była by reklama radiowa. Jednak wciąż to nie było to. Olśnienie przyszło do mnie kiedy jechałem miastem i zobaczyłem na autobusie miejskim reklamę jednego z większych sklepów ze sprzętem AGD. Bardzo spodobał mi się ten pomysł by i moją reklamę umieścić na komunikacji miejskiej tym bardziej, że mam kogoś kto oferuje polecany druk na folii w Poznaniu. Mam znajomego, który w końcu prowadzi drukarnię. Zgłosiłem się zatem do niego z prośbą o druk na folii one way vision. Okazało się to nie być dla niego żadnym problemem. Oczywiście reklamowanie się na środkach komunikacji miejskiej to nie takie proste, trzeba najpierw załatwić pozwolenia w urzędzie miasta itd. W tym czasie nawiązałem współpracę z kilkoma firmami transportowymi i poprosiłem ich o zezwolenie na umieszczenie reklamy na ich samochodach ciężarowych. Kilku udało się namówić. Dopełnienie wszystkich formalności i realizacja planu zajęło kilka ładnych tygodni.

Jednak po upływie czasu, poruszając się po Poznaniu wszędzie widziałem reklamę mojej firmy. Nie można powiedzieć, że nie jest to skuteczna reklama, w końcu środkami komunikacji publicznej poruszają się zarówno młodzi jak i starsi odbiorcy. Jest ona także świetnie widoczna dla kierowców samochodów poruszających się po Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *