Przejdź do treści

Montaż natynkowy rur osadzonych w uchwytach

Wykonując instalację centralnego ogrzewania, warto wiedzieć, w jaki sposób należy prowadzić rury. Tradycyjnie rury prowadzone są w sposób natynkowy. W tym przypadku rury muszą zostać odpowiednio zabezpieczone.

Zabezpieczanie rur instalacji c.o. gumą lub pianką

niezawodne instalacje co w bydgoszczyZazwyczaj posiadają specjalne uchwyty lub obejmy, dzięki którym są przytwierdzone do ściany. Obejmy są oczywiście przykręcane na stałe – można je przykręcać zarówno do ścian jak i do stropów. Takie uchwyty można wykonywać z różnych materiałów. W przypadku rur o średnicach małych najlepiej zastosować obejmy wykonane z tworzywa sztucznego. Jeśli mamy do czynienia z rurami o dużych średnicach, to dobrze sprawdzą się tu taśmy stalowe. W uchwytach stalowych stosuje się również podkładki. Mają one zabezpieczać przed uszkodzeniami mechanicznymi. Podkładki wykonywane są najczęściej z gumy albo z pianki poliuretanowej. Odstępy między podporami są określone z góry przez producenta. Bardzo ważne jest zabezpieczenie instalacji w ten sposób, bo w trakcie jej pracy zawsze dochodzi do nieznacznych ruchów. Takie niezawodne instalacje co w bydgoszczy na pewno spełnią oczekiwania każdego klienta. Niektórzy samodzielnie zabierają się za wykonanie instalacji centralnego ogrzewania. Znacznie lepiej zlecić to zadanie fachowcom, którzy się na tym znają. W przeciwnym razie wykonanie instalacji będzie pracochłonne i czasochłonne, a do tego można popełnić błędy, które sprawią, że instalacja nie będzie tak efektywna, jak być powinna.

Firmy udzielają gwarancji na zainstalowane urządzenia. Taka gwarancja trwać może nawet 10 lat. Trzeba jednak pamiętać o tym, by w trakcie użytkowania instalacji centralnego ogrzewania przestrzegać wszelkich norm technicznych. Tylko wtedy możliwe jest skorzystanie z ewentualnej gwarancji w razie jakichkolwiek problemów.