Przejdź do treści

Na ferie zimowe jedziemy do Szklarskiej Poręby

Jeszcze tylko kilka tygodni i zaczną się ferie. Nie mogę się już doczekać, bo w tym roku po raz pierwszy jedziemy z żoną i synkiem w góry. Wybraliśmy Karkonosze, bo żadne z nas nie potrafi jeździć na nartach ani na snowboardzie. Bardzo chętnie się nauczymy i ponoć właśnie Karkonosze to idealne miejsce dla początkujących narciarzy. Konkretnie wybieramy się do Szklarskiej Poręby.

Zarezerwowaliśmy nowoczesny apartament

nowoczesne apartamenty do wynajęcia w szklarskiej porębieWcześniej nigdy nie jeździliśmy w zimę na ferie, bo jak już wspomniałem nie potrafimy korzystać z przyjemności i uroków zimy na stoku narciarskim. W końcu jednak przyszła pora na to, żeby się tego nauczyć. Nasz ośmioletni syn bardzo chce jeździć na nartach a przecież my go tego nie nauczymy. Przejrzałem więc wszystkie nowoczesne apartamenty do wynajęcia w Szklarskiej Porębie i wybrałem jeden położony w samym centrum tego urokliwego zimowego miasteczka. Zadzwoniłem również do jednej z tamtejszych szkółek narciarskich i zapisałem nas na kurs jazdy na nartach. Wszystko idealnie się zgrało, bo w terminie naszych ferii będziemy mieli codziennie trzy godziny lekcji jazdy na nartach. Będzie nas uczyć troje instruktorów, więc każdy będzie mógł liczyć na profesjonalne szkolenie. Może nawet polubię trochę zimę, bo do tej pory nie szczególnie za nią przepadałem. Myślę, że spędzenie rodzinnych ferii w górach może się do tego przyczynić. Bardzo się cieszę, że udało mi się zarezerwować apartament, w którym będzie się mieszkać jak we własnym domu.

Na wyjazd na ferie zdecydowaliśmy się tak trochę na ostatnią chwilę, bo apartament rezerwowałem zaraz po świętach. Tym bardziej się cieszę, że w ogóle udało mi się jeszcze znaleźć wolne noclegi w czasie ferii. Widać pisane nam jest zakosztować w końcu uroków zimy w pięknych polskich Karkonoszach. Polskie góry są ponoć bardzo ładne.