Przejdź do treści

Najczęściej zamiatamy kuchnie

Sprzątanie- przez jednych najbardziej znienawidzona, przez innych uwielbiana czynność. Bez względu jednak na to, czy lubimy sprzątać czy nie, to trzeba to robić regularnie. Porządek i ład w domu powodują, że czujemy się w nim o wiele lepiej. Według badań najczęściej wykonywaną czynnością przy sprzątaniu jest zamiatanie, które najczęściej robimy w kuchni.

Szczotka z drewna lepsza niż plastikowa

kije do szczotekKuchnia jest takim miejscem w domu, które jest chyba najbardziej narażone na ciągły bałagan. Z tego względu wymaga codziennej pielęgnacji. Praktycznie po każdym przygotowywaniu posiłku podłoga wymaga pozamiatania. W naszym domu zazwyczaj używało się szczotek z plastikowym kijem, jednak od zupełnie niedawna postanowiliśmy je zastąpić drewnianymi. Takie drewniane kije do szczotek również można wykręcać ze szczotki. Natomiast na ten moment to dół jest częściej wymieniany, niż sam kij. Ten wykonany z drewna służy nam bowiem już cały rok i raczje nic nie wskazuje na to, żeby miało się z nim coś stać. Taki drewniany kij zastosowaliśmy również w przypadku mopa do mycia podłogi. Warto zwracać uwagą na to, aby kupowane kije były zakończone uchwytem. Ułatwia to bardzo przechowywanie, gdyż można powiesić taką szczotkę czy mopa w specjalnie wyznaczonym miejscu. Dzieki temu nie ma zagrożenia, że na przykład kij niespodziewanie się na kogoś przewróci. Mimo więc dużej popularności plastikowych narzędzi do sprzątania, warto czasami wydać parę złotych więcej

Sprzątanie jest regularną czynnością, którą chcemy, czy nie chcemy, musimy wykonywać w naszych domach. Badania pokazują, że najczęściej sprząta się kuchnie po prostu zamiatając podłogę. Jak chodzi o szczotki, to najtrwalsze z nich wykonane są z drewna i są w stanie służyć nam o wiele dłużej, niż plastikowe.