Przejdź do treści

Najlepsze maski przeciwsmogowe

Z powodu zanieczyszczeń środowiska, każdego roku umiera kilkadziesiąt tysięcy osób, które cierpią na różne choroby układu oddechowego. Część z nich bardzo późno się objawia, przez co zmniejszają się szanse na ich wyleczenie.

Jaką wybrać maskę antysmogową?

najlepsze maski antysmogoweW sezonie grzewczym, który trwa od końca września do końca marca, nad wieloma miastami Polski można dostrzec pas ciemnego powietrza na wysokości kilku kilometrów. Jest to smog, który jest przyczyną wielu zgonów w Polsce. Samorządy próbują z nim walczyć, ale postępuje to bardzo powoli. Tu potrzebne są szybkie i skuteczne rozwiązania takie najlepsze maski antysmogowe, które każdy z nas powinien nosić. Bez problemu ją kupimy w internecie za minimum dziewięćdziesiąt – sto dwadzieścia złotych. Są to maski do zadań specjalnych, gdyż zawierają nowoczesny filtr HEPA lub N99, które jako jedyne są w stanie zatrzymać najgorsze dla naszego zdrowia pyły zawieszone PM 2,5 ora PM 10. Są one bardzo małe, dlatego też nie każdy filtr jest w stanie sobie z nimi poradzić. Dobrej jakości maski bez kłopotu sobie z nimi poradzą, ale muszą mieć odpowiedni filtr. Smog jest czymś czego często nie widać, ale za to czuć. Do jego powstania przyczyniają się samochody, piece węglowe czy fabryki, ponieważ zanieczyszczają powietrze szkodliwymi substancjami, które nierzadko są rakotwórcze. Jedynym sposobem na ochronę przed ich wniknięciem do układu oddechowego jest noszenie maseczki antysmogowej. Jest to nasze jedyne skuteczne narzędzie do obrony.

Na rynku znajdziemy maski przeciwsmgowe przynajmniej kilku producentów, które są dostępne w rozmiarach dla dorosłych oraz dzieci. Przeważnie mają wymienne filtry, które należy dokupować średnio co kilka tygodni, w zależności od częstotliwości użytkowania maski.