Przejdź do treści

Najlepsze wydruki 3d – pożytek dla ludzi i przedsiębiorstw

wydruki 3d

Kiedyś ewentualność drukowania rzeczy trójwymiarowych zaliczała się do gatunku fantastyki. Teraz można powiedzieć, że stało się to rzeczywistością. Drukarki tego rodzaju funkcjonują już na dobre w Stanach Zjednoczonych.

Wydruki 3d zaawansowane technologicznie

wydruki 3dW Polsce również zaczyna ich przybywać. Druk 3d pozostawia daleko w tyle poprzednie technologie druku, które były kojarzone jedynie z możliwością drukowania kartek kolorowych bądź też czarno-białych. Najlepsze wydruki 3d pod wieloma względami są znacznie bardziej zaawansowane technicznie. Drukowanie przedmiotów do codziennego użytku to alternatywa, która mówi sama za siebie. Nowoczesne drukarki nie są jeszcze do kupienia w sprzedaży ogólnej. Zamówić można je przede wszystkim w Internecie lub sklepach ze specjalistycznym sprzętem komputerowym. Niektóre sprowadzane są bezpośrednio zza oceanu. Drukowanie 3d w takim formacie znalazło już zastosowanie w niejednym biznesie, który dzięki wprowadzeniu takich funkcji stał się jeszcze bardziej konkurencyjny. Przedmioty, elementy konstrukcyjne wychodzące z takich drukarek z czasem staną się wiernymi kopiami modeli zaprojektowanych komputerowo. Każdy z nas posiadając w domu taką drukarkę będzie w stanie wydrukować rzecz, która jest mu niezbędna do codziennego funkcjonowania. Oczywiście, nie wszystkie właściwości drukarek trójwymiarowych mogą być wykorzystywane zgodnie z prawem. Obawę budzi na przykład fakt możliwości drukowania broni palnej. Na razie takie testy trwają w amerykańskich bazach wojskowych.

Jedynie kwestią czasu jest to, by takie drukarki zostały wykorzystane do tworzenia broni, która nie będzie zarejestrowana przez żadną instytucję. Za jej posiadanie również będzie groziła kara pozbawienia wolności. Przestępcy będą jednak mieć większą szansę dostępu do niej, tak samo jak grupy terrorystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *