Przejdź do treści

Najpiękniejsze są obrazy na płótnie

Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu namalował obraz, chociaż większość osób z perspektywy czasu pewnie tego dzieła obrazem by nie nazwała. Obrazy najczęściej wykonywaliśmy w szkołach, na lekcjach plastyki, gdzie na kartce papieru, przy pomocy farb lub pasteli, kreowaliśmy kolorową wizję naszego świata, uzewnętrzniając swoje zdolności artystyczne.

Dlaczego obrazy malowane są na płótnie?

obrazy malowane na płótnieArtyści, malujący obrazy, z całą pewnością nie wykonują ich na kartce papieru, ale na płótnie, ze względu na jego specyficzne właściwości. Obrazy malowane na płótnie, w przeciwieństwie do tych, które powstają na powierzchni kartki papieru, charakteryzują się dużą głębią, którą można uzyskać poprzez odpowiednie nakładanie farb, mieszanie kolorów i cieniowanie. Jednocześnie, tylko płótno jest w stanie oddać naszemu obrazowi swoją fakturę, umożliwiając tworzenie obrazu nie tylko kolorem i przyjętym wzorem, ale również fakturą płótna, uwidocznioną przy pomocy odpowiednich maźnięć pędzla. Płótno artyście daje wiele możliwości podczas malowania obrazu, a jedną z nich jest na pewno bezpieczne nakładanie kilku warstw farby. Tego typu procesu na pewno nie przetrwałaby standardowa kartka papieru, a często również i brystol, które mogłyby ulec zniszczeniu pod wpływem wody, ale też ciężaru nakładanej farby. W przypadku płótna nie ma mowy o tego typu zagrożeniach, ponieważ charakteryzuje się ono daleko większą wytrzymałością zarówno ze względu na wodę wykorzystywaną do rozprowadzenia farby, jak i na samą farbę.

Obrazy na płótnie mają niezwykle dużą wartość i są w naszym społeczeństwie niezwykle doceniane. Dzięki tym zależnościom obraz wykonany na płótnie może stać się doskonałym pomysłem na zachwycający prezent dla bliskiej nam osoby. Możemy dokonać zakupu gotowego obrazu, możemy też nawiązać współpracę z artystą wykonującym obrazy na zamówienie.