Przejdź do treści

Nasza działa i wycinka drzew

wycinka drzew

Kupiliśmy z mężem dużą działkę. Działka posiadała liczne nasadzenie drzew. Cieszyło nas to, bo część ogrodu była gotowa, wystarczyło zaprojektować ogród tak by uwzględnić istniejące drzewa i krzewy.

Wycinka drzew nie jest tania

wycinka drzew Zdawaliśmy sobie sprawę, że wycinka drzew będzie niezbędna. Nie zdawaliśmy tylko sobie sprawy, że jest to dość długa procedura administracyjna, a do tego sama profesjonalnie wykonana wycinka drzew nie jest tanią usługą. Firma, która zaangażowaliśmy do wycinki drzew pochodziła z Bydgoszczy. Nasz dom położony jest w gminie sąsiadującej z Bydgoszczą. Firma oprócz wycinki drzew zajmuje się zakładaniem ogrodów. Zamówiliśmy projekt ogrodu, poprosiliśmy o wycenę łączna obejmująca wycinkę drzew i założenie ogrodu. Firma zaoferowała nam dość wysoki rabat z tytułu zakresu prac. Ustaliliśmy, że wycinka drzew zostanie dokonana jeszcze w tym miesiącu, a pracę w ogrodzie przygotowawcze rozpoczną się we wrześniu. Pod koniec sierpnia budowa domu miała zakończyć się i dom miał zostać oddany do użytku. Tak się też stało. Pierwszego września firma weszła z pracami związanymi z ogrodem. W pierwszej kolejności dokonano niwelacji ogrodu , rozłożenia systemu nawadniania ogrodu i założono siatki przeciw kretom, a następnie dokonano nasadzeń. Postanowiliśmy z mężem, że wynajmiemy firmę na dwa lata, bo pielęgnacja ogrodów to sztuka, której musimy się nauczyć pod okiem fachowców. Nie dosyć ,że byliśmy zadowoleni z ogrodu, to również podziwialiśmy jak firma po sobie fantastycznie posprzątała. Gdy właściciel przyjechał dokonać rozliczenia powiedzieliśmy mu jak jego pracownicy pięknie pracują i sprzątają po sobie.

I wtedy okazało się , że firma którą wynajęliśmy do złożenia ogrodu to również firma sprzątająca. Widocznie szukając firmy do założenia ogrodu nie wczytaliśmy się jakie jeszcze usługi oferuje firma wynajęta przez nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *