Naturalne tkaniny ubraniowe

W sklepach, zarówno odzieżowych, jak i tych z materiałami, znajdziemy olbrzymi wybór. Nierzadko jednak trudność może nam sprawić znalezienie produktu w całości naturalnego, bez dodatków włókien syntetycznych, takich jak na przykład poliester. Często też można natrafić na rzeczy w całości zrobione z poliestru albo akrylu.

Dlaczego naturalne tkaniny są najlepsze na ubrania?

producent tkanin ubraniowych naturalnychSyntetyczne włókna nie odprowadzają wilgoci, nie przepuszczają powietrza – skóra pod nimi nie oddycha prawidłowo, przez co pocimy się jeszcze bardziej. Dlatego lepszym wyborem są włókna naturalne, takie jak wełna, len, czy jedwab, które posiadają znacznie lepsze właściwości. W zależności od sposobu produkcji, niektóre włókna można wykorzystywać do produkcji materiałów na ubrania letnie i zimowe. Przykładem jest wełna, z które z powodzeniem można uszyć zimowy płaszcz albo letni garnitur, o wiele bardziej elegancki i wygodny niż poliestrowy. Producent tkanin ubraniowych naturalnych będzie mieć w swojej ofercie wiele różnych produktów, o różnej gramaturze i splocie, które nadają się do bardzo wielu zastosowań. Lekka lniana tkanina okaże się idealna na ubrania na lato albo na dekoracyjne zasłonki do mieszkania. Cienka dzianina bawełniana będzie dobra na sukienkę na upały, a grubsza, na przykład dresówka, sprawdzi się na odzież na chłodniejsze pory roku. Ze wspomnianej wcześniej wełny typu tropik można uszyć elegancki żakiet lub garnitur na cieplejsze okresy roku, a grubszy, gęsto tkany materiał będzie doskonały na płaszcze.

Producenci naturalnych tkanin i dzianin czasami również sięgają po dodatek włókien syntetycznych i sztucznych – co czasem może okazać się korzystne, ponieważ materiał będzie np. lepiej się układał i mniej gniótł. Póki jednak jest to tylko dodatek, a nie większa część produktu, to jego podstawowe właściwości nie ulegną zmianie.