Przejdź do treści

Niedrogie body dla noworodka

Kompletowaniem wyprawki dla dzidziusia przeważnie zajmuje się przyszła mama, która poświęca na to ostatnie miesiące ciąży. Przeważnie najwięcej kupuje ubranek, gdyż one będą potrzebne w dużej ilości od pierwszych chwil życia.

Kiedy zakładać body noworodkowi?

body dla noworodka z napisamiRodzice kupują dla maluchów sporo ubranek, z czego najpopularniejsze są spodenki, kaftaniki, pajacyki i body. Z nich wszystkich jedynie body są uniwersalne, ponieważ noworodki mogą je nosić przez cały rok. Przede wszystkim stanowią one rodzaj bielizny w sezonie jesienno – zimowych, a także samodzielne ubranie w lecie. Na rynku znajdziemy klasyczne body jednokolorowe lub z nadrukami. Wszystkie rodzaje są wykonane z wysokiej jakości bawełny i mają odpowiednio dobrany krój. Wielu rodziców decyduje się na body dla noworodka z napisami, które przeważnie bawią lub rozczulają dorosłych. W sprzedaży często znajdujemy body z napisem: kocham Cie, córeczka tatusia, synek mamy czy śmieszne zwroty. Jeżeli chcemy wykonać sesję zdjęciową noworodka, to takie body będą świetnym dodatkiem. Może się na nich znaleźć imię malucha lub metryka, dzięki czemu nie trzeba będzie zdjęć podpisywać. Poza sesjami, body sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, ponieważ mogą stanowić samodzielne ubranie w upalne dni, być jednym z elementów stylizacji lub stanowić ciepłą bieliznę pod kolejne warstwy ubrań. Są one bardzo praktyczne, gdyż najczęściej zakłada się je przez główkę i zapina w kroku na zatrzaski. Idealnie się sprawdzają przy przewijaniu.

Z pewnością każda mama ma dla swojego malucha body w ilości przekraczającej pięć sztuk, gdyż czasem bywa, że tyle ich maluch dziennie zmienia z powodu zabrudzenia. Przeważnie wystarczy mieć komplet starczający na czternaście dni i prać go na zmianę, kiedy się zabrudzi.