Przejdź do treści

Niewidzialna wycieraczka – czym właściwie jest?

Z roku na rok popularność nanokosmetyków określanych mianem niewidzialnej wycieraczki wzrasta. Tworzą one niezwykle cienką powłokę, która jest niewidoczna dla oczu, tym samym nie wpływa na pogorszenie widoczności. Jej działanie jej bardzo proste, tworzy bowiem powłokę hydrofobową, która odpycha wodę podczas opadów deszczu.

Zalety wynikające z zastosowania niewidzialnej wycieraczki

sprawdzona niewidzialna wycieraczkaNiewidzialna wycieraczka nie tylko sprawia, że krople deszczu ślizgają się po powierzchni, ale równie skutecznie chroni przed osadzaniem się kurzu. Sprawia to, że szyba jest przejrzysta zarówno podczas silnych opadów deszczu jak i jazdy po zakurzonych nawierzchniach. Aby środek spełnił swoją rolę musimy dokładnie oczyścić oraz odtłuścić szybę. Wówczas preparat wniknie w pory szkła i pozostanie na nim nawet do kilku tygodni. Oznacza to, że szyba będzie skutecznie chroniona przed brudem przez tak długi czas. Nieodpowiednio przygotowane podłoże sprawi, że produkt nie będzie w stanie utrzymać się na powierzchni i zostanie bardzo szybko zmyty przez wycieraczki, w które wyposażony jest nasz samochód. W wielu przypadkach sprawdzi się ogrzanie podłoża po odtłuszczeniu. Zalecane jest zatem szczególnie w okresie letnim, wystawienie samochodu na działanie promieni słonecznych. Kiedy stosujemy preparat w zimniejszych okresach, wystarczy z kolei strumień ciepłego nawiewu na szybę. Pamiętajmy również, że aby uzyskać najlepszy efekt należy ściśle trzymać się zaleceń producenta. Jeśli interesuje nas sprawdzona niewidzialna wycieraczka wybór jest naprawdę ogromny. Jeszcze kilka lat temu produkt ten powoli raczkował na rynku, dziś staje się wręcz niezbędnym kosmetykiem każdego kierowcy.

Niewidzialna wycieraczka w znacznym stopniu podnosi bezpieczeństwo podróży, pamiętajmy jednak, że nigdy nie zastąpi ona prawdziwych wycieraczek. Najlepszy efekt z jej zastosowania możemy zaobserwować przy większych prędkościach, wówczas opływające samochód powietrze niemal natychmiast zdmuchuje krople deszczu z szyby.