Przejdź do treści

Nowoczesne panoramy sferyczne

Nowoczesne rodzaje fotografii, dzięki coraz bardziej ulepszonemu sprzętowi, pomagają uzyskiwać coraz lepsze efekty. Później takie świetne jakościowo fotografie mogą być wykorzystywane w najróżniejszych celach, nie tylko prywatnych, ale i promocyjnych.

Współczesne panoramy budynków

panorama sferyczna budynkuJuż nawet zwykły telefon dotykowy czy smartfon posiada zazwyczaj wbudowany dość dobry aparat, którym na użytek prywatny można robić niezłe zdjęcia. Jeśli jednak potrzebna jest nam profesjonalnie wykonana panorama sferyczna budynku, lepiej w tym celu wykorzystać aparat panoramiczny, i to najlepiej wyposażony w statywową głowicę do tego typu zdjęć. Panoramy to nowoczesny rodzaj fotografii, który tym się różni od fotografii tradycyjnej, że pokazuje całe otoczenie wokół aparatu, nie ma tu więc granic w postaci kadrów. Obraz obejmuje 180 stopni w pionie i 360 stopni w poziomie – taki sposób fotografowania daje wiele możliwości i przydaje się w życiu codziennym. W ten sposób można na przykład pokazać cały budynek, który chcemy umieścić na mapie i tym samym pomóc klientom dotrzeć do siedziby naszej firmy albo pokazać im dokładnie budynek na sprzedaż razem z jego najbliższym otoczeniem. Takie panoramy możemy wykorzystywać również do tego, żeby pokazywać wnętrze danego budynku. Ma to dodatkowe korzyści na przykład marketingowe czy promocyjne, bo klienci już na stronie internetowej mogą obejrzeć wnętrze naszego salonu albo sali weselnej. Taki zastosowanie praktyczne panoram jest coraz bardziej częste i z pewnością stanowi praktyczne rozwiązanie.

Praktyczne i bardzo dobre pod względem jakości panoramy sferyczne znajdują doskonałe zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Jeśli na przykład zajmujemy się sprzedażą nieruchomości czy wynajmujemy sale w budynkach na wesele, w ten sposób klienci mogą wszystko obejrzeć.