Przejdź do treści

O eliminacji uciażliwych insektów latem

 

Pojawiające się okresowo owady mogą być prawdziwą plagą ośrodków wczasowych i lokali gastronomicznych. W jaki sposób dzieli się profesjonalne metody likwidacji insektów? Ile to kosztuje? Jakie owady są najczęściej tępione? Które metody tępienia uciążliwych owadów są najskuteczniejsze i najszybsze?

Przeprowadzanie dezynsekcji latem

dezynsekcjaEliminacja stawonogów zawiera bardzo szeroki zakres czynności. Ze względu na występujące gatunki, należy rozważyć różnorodne metody likwidacyjne. W polskich warunkach, przede wszystkim występuje plaga komarów. Niektóre duże miasta inwestują liczne środki pieniężne na opłacanie profesjonalnych środków zwalczających ich populację. Dezynsekcja tych insektów korzysta z substancji chemicznych, biologicznych lub fizycznych. Pierwsze z nich zawierają w sobie takie związki, które są toksyczne dla owadów. W drugiej grupie znaleźć można liczne mikroorganizmy, których działanie na delikatne organizmy komarów są wyniszczające. Ze względu na dużą płodność komarów, pojawiają się opinie, że tępienie ich za pomocą chemii jest szybsze i praktyczniejsze. Zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy miejscowości turystycznych, gdzie latem zaczyna się sezon. Ostatnią grupę stanowi dezynsekcja z wykorzystaniem możliwości fizycznych, jednakże nie jest ona zbyt skuteczna w przypadku plagi populacji komarów. Co prawda, istnieją metody mieszane, polegające na zlokalizowaniu lęgowisk owadów, aplikacji specjalnych substancji i powstrzymaniu w ten sposób ich ciągłego rozmnażania, jednakże w przypadku terenów mocno zalesionych bywa to niepraktyczne.

Sama identyfikacja może trwać wówczas nawet kilka dni. Warto też dodać, że liczne ośrodki turystyczne opłacają specjalistów do zwalczania komarów, wydając rocznie nawet kilka tysięcy złotych. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie komfortu psychicznego i fizycznego gości, którzy przyjeżdżają na upragniony urlop.