Obserwacja, zdrady, ustalanie majątku – sprawy rodzinne

 

W każdym większym mieście można skorzystać z profesjonalnych usług detektywistycznych. Detektyw kojarzy się przede wszystkim ze sprawami rodzinnymi i zadaniami zlecanymi przez klientów prywatnych. Rzeczywiście takie sprawy w agencjach detektywistycznych zdarzają się całkiem często.

Agencje detektywistyczne zajmujące się sprawami rodzinnymi

usługi detektywistyczne w woj. śląskimPierwszym przykładowym zadaniem może być obserwacja danej osoby. Ktoś z rodziny może zlecić obserwowanie swojego bliskiego. Powody zlecania takiej obserwacji mogą być różne. Detektyw może przeprowadzić wywiad środowiskowy. Polega on na sprawdzeniu środowiska, w jakim porusza się konkretna osoba oraz tego, jakie opinie ma obserwowany wśród ludzi. Niektóre osoby ukrywają swój majątek. Tu również może zadziałać detektyw i sprawdzić wartość majątku ukrytego konkretnej osoby. Tego typu usługi detektywistyczne w woj. śląskim wcale nie należą do rzadkich. W kwestii spraw rodzinnych detektyw może zająć się również ujawnianiem źródeł dochodów. Najczęściej chodzi o to, czy źródła te pochodzą z legalnego źródła czy też nie. W przypadku małżeństw detektyw otrzymuje zlecenia, by ustalić kontakty osobiste małżonka. Bardzo często są to sprawy, które dotyczą zdrad. Jeśli jeden z małżonków chce sprawdzić, czy druga osoba jest wierna, może zlecić takie zadanie detektywowi. Wbrew pozorom jest to jedno z łatwiejszych zadań dla detektywa, bo korzysta on z tylu różnych nowoczesnych metod, że ustalenie kontaktów osobistych nie jest dla niego skomplikowane.

To właśnie detektyw zajmuje się np. zbieraniem dokumentacji w sprawach rozwodowych. Zdarza się nawet, że detektyw dostaje zadanie polegające na ustaleniu ojcostwa. Sprawy rodzinne trafiają do agencji detektywistycznych bardzo często – zazwyczaj są to sprawy związane ze zdradami małżeńskimi. Czasem jest to tylko zlecanie obserwacji.