Przejdź do treści

Odnowienie sprężarki się opłaci

Coraz więcej aut z turbinami porusza się po polskich drogach. Nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób specjalizuje się w naprawianiu właśnie tych elementów. Warto jednak pamiętać, że naprawa nie zawsze musi oznaczać kupno nowego sprzętu.

Turbosprężarka po regeneracji niemal jak nowa

regeneracja turbosprężarek cenaAwarie się zdarzają. Niestety, zawsze jest na nie nieodpowiedni moment. Nie trzeba jednak od razu załamywać rąk i spodziewać się najgorszego. Fakt, w przypadku turbosprężarki ewentualna wymiana to naprawdę spory koszt. W wielu przypadkach bywa jednak tak, że wystarczy oddać sprzęt specjaliście, który podejmie się regeneracji turbiny. Koszt? Jeśli potrzebna jest regeneracja turbosprężarek cena będzie na pewno bardziej przystępna, niż kupno nowej. Są więc zasadnicze korzyści z wyboru regeneracji. Po pierwsze, więcej pieniędzy zostaje w portfelu. Po drugie natomiast, po dobrze wykonanym odnowieniu turbosprężarki auto będzie się sprawowało bez problemów. O ile oczywiście nie pojawi się inna usterka. Koniecznie warto jednak skorzystać z usług dobrego specjalisty, który nie tylko naprawi nam auto, ale także zdiagnozuje, dlaczego pojawił się problem. Trzeba bowiem pamiętać, iż nawet jeśli turbosprężarka zostanie prawidłowo zregenerowana, ale nie dostaniemy informacji, dlaczego pojawiła się awaria, to już wkrótce kłopoty mogą wrócić. Dlatego tak ważne jest zaufanie fachowcowi, który zna się na rzeczy i który już na etapie wymontowywania części będzie widział, co może być źródłem usterki. Dzięki temu będziemy wiedzieli, dlaczego były problemy z autem.

Regeneracja oznacza rozłożenie turbosprężarki na części, dokładne umycie, ewentualną wymianę zużytych elementów i złożenie. Potem należy dokonać odpowiednich pomiarów, by potwierdzić, że regeneracja przyniosła skutek. A kolejny krok to już odbiór samochodu i w drogę.