Przejdź do treści

Odwiedziłam sklep motorowodny

 Mój dziadek w przeszłości bardzo lubił żeglować. Była to jego pasja i razem z babcią często wyjeżdżali nad jezioro, żeby popływać i łowić ryby. Jednak z czasem jego zdrowie nie pozwalało już na zajmowanie się łódką i zaniechał wypraw. W związku z czym dostałam jego mały jacht w prezencie, bo dziadkowi się nie przyda.

Sklepy motorowodne i zakup nowych części

sklep motorowodnyDziadek zaznaczył jednak, że jacht jest niewielki, a przy tym zaniedbany, więc na pewno będę musiała go poddać renowacji i odwiedzić sklep motorowodny, w celu zakupu niezbędnych nowych części i oprzyrządowania. Nie znałam się za bardzo na tym, parę razy byłam z dziadkiem na jachcie, więc coś tam wiedziałam, jednak pomoc zawsze się przyda. Nie chciałam jednak ciągać dziadka po sklepach, wolałam to sama załatwić. Miałam nadzieję, że jeśli udam się do dobrego sklepu z akcesoriami dla żeglarzy to sprzedawca zapewni mi pomoc w zakupie jakiej potrzebowałam. Wcześniej zadzwoniłam także do różnych sklepów, żeby wiedzieć gdzie jest największy wybór produktów i gdzie znajdę kompetentnych sprzedawców, którzy znają się faktycznie na żeglowaniu, a nie tylko umieją obsługiwać kasę fiskalną. Udało mi się dobrze trafić. Dziadek dał mi spis rzeczy, jakie trzeba wykonać przy łodzi i jakie produkty on do tej pory używał. Sprzedawca zweryfikował to i podpowiedział mi kilka dodatkowych rzeczy, takich jak nawigacja jachtowa, która na pewno dla takiego amatora jak ja się przyda. Wiele rzeczy się zmieniło w żeglarstwie, rozwiązania są bardziej niezawodne, części tańsze i łatwiej dostępne.

Dzięki fachowej pomocy w sklepie kupiłam wszystko co trzeba do mojej nowej łodzi. Dziadek pomagał mi nieco przy jej renowacji, dzięki czemu została ona szybciej oddana do wodowania. Na pewno niedługo z niej skorzystam nad jeziorem.