Przejdź do treści

Ogrody japońskie, miejskie, warzywne – projektowanie ogrodów w Gdańsku

Klasyczne ogrody odchodzą do historii. Teraz stawia się na nowoczesne rozwiązania w trakcie projektowania ogrodów. Zazwyczaj po zbudowaniu domku jednorodzinnego właściciele decydują się na zagospodarowanie przestrzeni wokół domu – chcą stworzyć piękny ogród.

Ogród w stylu japońskim, miejskim i znacznie więcej – projekty ogrodów w Gdańsku

projektowanie ogrodów w GdańskuW tym pomagają im architekci krajobrazu. Projektantów jest wielu, ale najlepiej wybierać sprawdzonych i cenionych na polskim rynku. Zainteresowaniem cieszą się ogrodu japońskie. Są to ogrody, w których korzysta się nie tylko z egzotycznych drzew i krzewów, ale też te elementy ogrodu wyglądają na pomniejszone, są regularnie przycinane, przez co przypominają ogrodowe bonsai. Takie ogrody budzą zachwyt – szczególnie wtedy, kiedy są połączone z dobrym i oryginalnym oświetleniem oraz skałami. W ogrodach japońskich znajdują się głównie drzewka i krzewy, rzadziej kwiaty. Czasem pojawiają się w nich także oczka wodne. Ogrody miejskie to ogrody projektowane w miastach – tu zazwyczaj miejsca na ogród jest niewiele, więc każdy fragment ogrodu musi być dobrze przemyślany przez projektującego. Ogródki przydomowe też są często niewielkie – więcej osób stawia w nich na takie rozwiązania jak rabaty kwiatowe aniżeli drzewa i krzewy. Na pewno projektowanie ogrodów w Gdańsku to nie tylko ogrody z kwiatami, drzewami i krzewami. Niektórzy proszą o projekt ogrodu warzywnego. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wiedzieć, co jedzą i korzystać w kuchni ze swoich zbiorów, a nie produktów ze sklepu.

Niektórzy proszą też o stworzenie tzw. zielników i jeszcze innych ogrodów. Na spotkaniu z architektem krajobrazu należy przekazać projektującemu wszystko, czego oczekujemy, by później nie było rozczarowań. Najpierw powstaje projekt, który klient musi zaakceptować, by rozpocząć zakładanie ogrodu.