Przejdź do treści

Ogrodzenia betonowe imitujące cegłę, kamień, bloki skalne

 

Na polskim rynku znajduje się kilka rodzajów ogrodzeń betonowych, z których można skorzystać. Oprócz ogrodzeń wylewanych można zainstalować ogrodzenia betonowe prefabrykowane. Pod względem wyglądu te ogrodzenia są na pewno o wiele bardziej efektowne.

Ogrodzenia betonowe prefabrykowane, czyli łatwy i szybki montaż

płoty betonoweTu do montażu wykorzystuje się wcześniej przygotowane panele betonowe. Mogą mieć one różnych charakter. Są to albo panele pełne albo ażurowe. Długość takich paneli może wynosić nawet ponad 2m. Jeśli chodzi o wysokość paneli betonowych to waha się ona między 0,5 a 1,2m. Wiadomo, że niektórzy chcą zamontować jeszcze wyższy płot betonowy i jak najbardziej jest to możliwe. Dodatkowym atutem jest to, że powierzchnia ogrodzenia betonowego prefabrykowanego może zostać pomalowana na dowolny kolor. W słupach znajdują się wyżłobienia i właśnie tam przesuwane są płyty przęsłowe. Tak powstają płoty betonowe, które w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Miejsce połączenia wyżłobienia i płyty przęsłowej zostaje zalane zaprawą cementową. Kolejną zaletą takich ogrodzeń prefabrykowanych jest to, że charakteryzują się one długą żywotnością. Taki płot betonowy może przetrwać w nienaruszonym stanie nawet kilkadziesiąt lat. Poza tym ogrodzenia betonowe prefabrykowane stawia się nie tylko łatwo, ale też szybko. Beton może obecnie przypominać wiele innych materiałów, dlatego wcale nie musi być nudny.

Bardzo często płoty betonowe przypominają naturalne kamienie, cegłę lub bloki skalne. Jeśli korzysta się z gotowych już elementów betonowych, to nie trzeba poddawać ich już dodatkowej obróbce. Beton ma też inną zaletę – jest to materiał, który można dopasować do większości budynków i ogrodów. Ogrodzenia betonowe można montować nie tylko wokół domów jednorodzinnych, ale też wielu innych obiektów.