Przejdź do treści

Oprowadzanie wycieczek po toruńskiej starówce

Ukończenie studiów turystycznych nie sprawiło, że zostałem rezydentem zarabiającym siedem tysięcy złotych miesięcznie za siedzenie w egzotycznym kraju i popijanie drinków. Na pewno sprawiło to jednak, że nieco szybciej przyjęli mnie do hotelu, a także, że udało mi się zdobyć moją dodatkową pracę.

Toruńska starówka ma w sobie niesamowity urok

starówka w toruniuOd niedawna pracuję dodatkowo jako pilot oprowadzający wycieczki po moim mieście, Toruniu. Znam je na wylot, dlatego też nie martwię się nigdy o to, że na przykład nie będę miał o czym mówić do uczestników wycieczek. Zdarza się co prawda, że czasem zagną mnie jakimś pytaniem, ale prędzej czy później udaje mi się przypomnieć odpowiedzi na wszystko, co związane jest z moim miastem. Najlepszym punktem moich wycieczek jest starówka w Toruniu. Niewiele jest miejsc tego typu w Polsce, a już na pewno nie ma takich, które mają w sobie tak samo wiele magii. Jeśli chodzi o toruńską starówkę, to można mówić tu o niesamowitym klimacie i prawdziwym pięknie. Ogromna większość uczestników każdej z wycieczek jest wyraźnie zachwycona tym, co widzą, a przecież nie jest to pierwsza starówka, jaką w życiu widzą. Prawda jest jednak taka, że ciężko jest gdziekolwiek trafić na podobne miejsce. Ludzie zakochują się w nim i chcą wracać tutaj jak najczęściej, słuchać tych samych historii i chodzić tymi samymi ścieżkami. Jest to po prostu jedna z tych rzeczy, które najzwyczajniej w świecie się nie nudzą. Ciężko jest na coś takiego trafić, ponieważ takich miejsc jest bardzo niewiele.

Starówkę, tak samo jak wszystkie inne tego typu miejsca w Toruniu mam w małym palcu. Wiem, że jestem jednym z najlepszych pilotów, na jakich może trafić wycieczka. Opowiem im wszystko w taki sposób, że nie tylko się pośmieją, ale i w dodatku zapamiętają wszystko to co ważne.