Oryginalna tybetańska misa – gdzie kupić

Dzięki globalizacji mamy dostęp do towarów niemalże z całego świata, nawet z kraju tak dalekiego jak Indie. Z Indii najczęściej sprowadzamy przyprawy, biżuterię, a także misy tybetańskie – zwykle przywozi się je jako pamiątki z wakacji albo do grania na nich. Czasami nie możemy sobie pozwolić na daleką podróż, a chcemy mieć taką misę, co powinniśmy więc zrobić?

Gdzie zakupić prawdziwą misę tybetańską?

oryginalna tybetańska misaCeny mis wahają się od około 100 złotych do nawet kilku tysięcy! Także oryginalna tybetańska misa może być tania albo bardzo droga. Jeżeli chcemy zakupić misę w naszym kraju, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli zapłacić dużo więcej, niż gdybyśmy dokonywali zakupów w Indiach. Powodem tej różnicy jest to, że sprzedawcy muszą ponieść całkiem duże koszty transportu, cło i wiele innych opłat. Duże miasta jak Warszawa czy Kraków posiadają sklepy Indyjskie, w których dostaniemy misę tybetańską – cena nie powinna przekroczyć pięciuset złotych. W wielu sklepach internetowych także taki przedmiot zakupimy, a ceny będą bardzo różne. Takie misy są w sklepach z akcesoriami do jogi, ezoterycznych lub buddyjskich. W Polsce takie sklepy zazwyczaj spotkamy w sieci – tego rodzaju sklepów stacjonarnych nie ma dużo. Jeżeli zależy nam na tym, aby pożądany przedmiot był oryginalny powinniśmy sprawdzić gdzie towar został zakupiony przez sprzedawcę. Wyższa cena niekoniecznie świadczy o tym, że produkt jest oryginalny.

Reasumując, misy tybetańskie, mimo iż ich nazwa wskazuje że pochodzą z Tybetu, są sprowadzane zwykle z Indii, Dlatego w celu jej zakupu najłatwiej będzie udać się do sklepu Indyjskiego albo zamówić takową misę w np. sklepie Buddyjskim. Aczkolwiek, niezależnie od wyboru rodzaju sklepu, powinniśmy sprawdzić skąd sprowadzany jest towar.