Przejdź do treści

Osoby uzależnione od alkoholu wymagają leczenia

Jeszcze dwadzieścia pięć lat temu nie było takiego łatwego dostępu do narkotyków, alkoholu czy hazardu, które uzależniają słabą jednostkę na długie lata, a czasem nawet na całe życie. Choć nie każdy temu ulega, bo silna wola i wychowanie skutecznie go przed tym chronią. Ale nie każdy ma tyle szczęścia.

Leczenie uzależnienia od alkoholu trwa wiele miesięcy

leczenie uzależnień we WrocławiuKiedy członek rodziny zaczyna nadużywać alkoholu, to robi to bardzo niewinnie. Jedno piwo dziennie to nic wielkiego – tłumaczy się za każdym razem kiedy ktoś mu zwróci uwagę. Po pewnym czasie do jednego piwa, w weekend dodaje parę kieliszków wódki, które stają się normą w jego trybie życia. Zaczyna się coraz częściej upijać, robić awantury z byle powodu, zaniedbuje pracę, rodzinę a bywa też, że wsiada za kierownice po pijanemu. W takim impasie tkwi wiele polskich rodzin i jest to ich cicha walka, która toczą każdego dnia. Leczenie uzależnień we Wrocławiu jest często ostatecznością dla rodzin, które już nie mają siły tak dłużej żyć. Na terapię uzależnień poza osobą uzależnioną muszą przyjść także członkowie rodziny, na których ma wpływ ta osobą bo one również współuczestniczą w tym procesie i odnieśli poważne szkody w psychice. Oczywiście leczenie nie przyniesie żadnych skutków jeżeli to sam uzależniony nie zechce się wyleczyć z nałogu. Nie można nikogo zmusić do terapii bo przyniesie to odwrotny efekt. Wyleczenie z uzależnienia alkoholowego to długa i żmudna terapia, która wymaga silnej woli i chęci zmienienia swojego życia raz na zawsze.

We Wrocławiu są jedne z najlepszych klinik leczenia uzależnień dla pacjentów uzależnionych od alkoholu czy narkotyków, ale zawsze wyznacznikiem sukcesu terapii jest samo nastawienie chorego, który musi sam chcieć wyjść z nałogu. Choroba tkwi w mózgu i to tam trzeba ją zwalczać.