Przejdź do treści

Panele na podczerwień alternatywą dla grzejników

 

Ogrzewanie domu urządzeniami na podczerwień to stosunkowo nowa idea to coraz więcej osób się do nich przekonuje. Powalają one ograniczyć zużycie energii i jednocześnie chronić środowisko. To rewolucyjne i przełomowe, wysokiej jakości elektryczne rozwiązanie grzewcze zapewnia łagodne i naturalne środowisko w każdym pomieszczeniu.

Zalety paneli grzewczych na podczerwień

panele grzewcze na podczerwieńChociaż często mówi się o zaletach energooszczędnych panelowych urządzeń na podczerwień to jest z nimi związanych wiele inne korzyści. Dzięki panelom grzewczym na podczerwień pomieszczenie będzie się nagrzewać szybciej niż z pomocą jakiegokolwiek innego systemu ogrzewania. Koszt działania panelu podczerwieni w porównaniu z elektrycznym konwekcyjnym ogrzewaczem jest o wiele tańszy, ponieważ wymagają one mniejszej mocy, aby zapewnić ten sam poziom ciepła panele grzewcze na podczerwień działają bezpośrednio ogrzewając ciała stałe, przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, które oddają ciepło. Pomaga to również w walce z wilgocią obecną w ścianach, które po nagrzaniu powodują jej osuszanie.  Grzejniki na podczerwień są prawdopodobnie najmniej inwazyjnymi rozwiązaniami grzewczymi, jakie kiedykolwiek powstały. Mogą być zamocowane na różnych wysokościach, nawet pod sufitem, dzięki czemu zyskujemy przestrzeń do zagospodarowania w inny sposób.  Panele grzewcze na podczerwień wytwarzają ciepło podobne do ciepła wytwarzanego przez słońce, emitując niewidoczne zakresy światła zwane energiami podczerwonymi. Podczerwień ogrzewa pomieszczenie w bardzo równomierny sposób, temperatura odczuwalna w obrębie sufitu jest podobna do temperatury przy podłodze. Porównując ten fakt ze zwykłymi grzejnikami, gdzie ciepło wędruje ku górze, to przy podłodze zawsze jest chłodniej.  

Panele grzewcze na podczerwień stanowią świetną alternatywę dla innych konwencjonalnych rozwiązań grzewczych, na przykład elektrycznych grzejników naściennych oraz instalacji centralnego ogrzewania opalanych olejem i gazem.