Przejdź do treści

Pikowana kamizelka dla kobiet

Poszukując idealnego okrycia wierzchniego na okres jesienno – zimowy warto przede wszystkim zastanowić się, w jakich sytuacjach będziemy ubierać kurtkę, płaszcz czy kamizelkę. Zupełnie inne okrycie jest nam potrzebne, gdy spędzamy sporo czasu na podwórku, na przykład czekając na autobus czy tramwaj lub też spacerując z dziećmi. Inne ubranie przyda nam się z kolei podczas kierowania samochodem.

Kamizelka damska na jesień i zimę 

kamizelka pikowana damskaKolejna kwestia to nasz ulubiony codzienny styl. Jedni wolą sportowe elementy garderoby, a inni stawiają raczej na klasykę i elegancję więc tutaj sprawdzi się raczej płaszcz. W pozostałych przypadkach dobrym wyborem może okazać się komfortowa kamizelka pikowana damska. Pod taki model można bowiem założyć grubą bluzę czy też ciepły sweter. Kamizelka będzie pasować zarówno do sportowego obuwia, jak i do kozaków czy botków. Jeśli wybierzemy pikowany model, to z pewnością nie będzie nam zimno. W końcu najważniejsze, aby odpowiednio chronić plecy przed zimnem więc dobrze wybrać nieco dłuższy krój. Jeśli chodzi o kolor czy wzór to już sprawa indywidualna, chociaż też zdecydowana większość kobiet wybiera jednak stonowany kolor i jednolity model, aby można było dopasować przeróżne elementy garderoby. Ceny kamizelek są bardzo różne i zależą od długości kamizelki oraz jakości wykorzystanego materiału. Można wybrać tańsze wersje o prostym kroju i średniej jakości lub nieco droższe, które wystarczą nam na długi czas.

Znalezienie odpowiedniej kamizelki może być trudne, ponieważ trzeba uwzględnić także naszą sylwetkę. Najlepiej postawić na nieco oversizowe kroje, aby czuć się komfortowo i oczywiście wciąż kobieco. Często producenci dołączają do kamizelek dodatkowe paski, którymi można przewiązać talię i podkreślić sylwetkę.