Przejdź do treści

Pilnowanie i ochrona dziecka

Nasze dziecko jest dla nas najważniejsze. Robimy wszystko, by ustrzec je przed wszelkimi niebezpieczeństwami tego świata. Dbamy o to, by wiedziało jak zachować się w poszczególnych sytuacjach. Jednak gdy jest w szkole lub u znajomych, często nie mamy wpływu na to, co się wydarzy.

Jak mieć dziecko na oku cały czas?

lokalizator gps dla dzieckaJedni twierdzą, że należy dać dziecku nieco swobody. Nie trzymać go pod kloszem, ponieważ nie daje to dobrych efektów. Jednak zdecydowana większość rodziców, jest innego zdania. Gdy dziecko jest jeszcze małe i tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie mogą na nie czekać, należy go sumiennie pilnować. Jednak dzieci czasem kłamią i zamiast iść do koleżanki, idą gdzie indziej. Czasem gdzieś się zgubią, ktoś może je zaczepić. Dlatego bardzo dobrze jest mieć lokalizator gps dla dziecka. Nie jest to przejaw braku zaufania do naszej pociechy. Wręcz przeciwnie. Zaufanie do niej zazwyczaj mamy, ale nie ufamy innym ludziom. Taki lokalizator pomoże nam kontrolować, gdzie nasze dziecko się znajduje. Oczywiście musimy znać pewne granice takiej kontroli. Gdy mamy do czynienia już z bardziej dojrzałym dzieckiem, blisko osiemnastego roku życia, raczej nie stosujmy takich rzeczy. Lokalizator za to przyda nam się przy naszych mniejszych dzieciach, którym może przytrafić się wiele rzeczy. Mogą też wagarować, uciekać niekiedy z lekcji. Wówczas my możemy w łatwy sposób zaobserwować te zachowania i w porę zareagować. Dziś, gdy czasy są szczególnie niepewne, a dzieci coraz częściej zbaczają z właściwych torów, bardzo ważne jest sumienne ich pilnowanie.

Czasem lepiej pilnować dziecko za bardzo, niż żałować, że nie robiło się tego w ogóle. Dziecko jest tylko dzieckiem, a to my musimy przewidywać ewentualności. Dlatego nie sprawiajmy, że dziecko będzie czuło się kontrolowane cały czas, ale trzymajmy rękę na pulsie.