Przejdź do treści

Podawanie mięsa pozytywnie wpływa na zdrowie psów

Obowiązkiem każdego właściciela psa jest zadbanie o jego właściwe żywienie. To, jaką karmę dla swojego czworonoga wybierzemy jest indywidualną decyzją każdego właściciela, jednak warto dokładnie poznać potrzeby żywieniowe swojego pupila i spróbować zadbać o jego właściwe żywienie. Pies z natury jest drapieżnikiem, dlatego mięso jest dla niego najlepszym pożywieniem.

Mięso niezbędnym składnikiem w diecie psa

mięso dla psówJedni uważają, że najlepszy jest drób, inni z kolei wychwalają zalety wołowiny, jeszcze inni zachęcają do podawania mięsa surowego, podczas gdy zwolenników gotowania mięsa również nie brakuje. W ostatnim czasie niezwykle modna staje się dieta BARF, której podstawowym składnikiem jest surowe mięso. Metoda ta posiada jednak wielu przeciwników, którzy krytykują ten sposób żywienia czworonoga. Niezależnie jednak od tego, na jakie mięso dla psów się zdecydujemy musimy zadbać o to, by było przede wszystkim świeże i odpowiednio przechowywane. Warto zadbać, by posiłki, które podajemy naszemu przyjacielowi były urozmaicone, dominowało w nich mięso, ale również warto podawać psom wątrobę, serca, płuca, a także gotowane warzywa. Warto zadbać o różne rodzaje mięs, bowiem w zależności od rodzaju zawierają one inne witaminy oraz składniki odżywcze, dlatego urozmaicenie jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe naszego pupila.

Warunkiem zdrowia naszego psa jest bez wątpienia właściwe żywienie, nie powinniśmy kupować gotowych puszek najtańszych producentów, w których dominują zboża oraz substancje chemiczne. Z pewnością negatywnie odbije się to na samopoczuciu oraz funkcjonowaniu naszego zwierzaka. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest samodzielnie przygotowywania posiłków w których dominuje mięso, najlepiej różnych gatunków zwierząt. Wówczas nasz czworonóg otrzyma odpowiednią ilość niezbędnych składników odżywczych.