Przejdź do treści

Polecane biostymulatory wzrostu roślin

 

Każda roślina potrzebuje do życia wody, gleby i promieni słonecznych. Jednak nie zawsze to wystarczy żeby była duża i miała bogate plony i owoce, ponieważ na to wpływa wiele czynników. Hodowcy i ogrodnicy mają na to skuteczny sposób.

Czym jest stymulator wzrostu roślin?

stymulatory wzrostu roślin ozdobnychKwiaty ma w domu niemalże każdy człowiek, ponieważ stanowią piękny element dekoracyjny. Jednak same od siebie tak wyglądać nie będą, ponieważ wymaga to nieco pracy. Przede wszystkim liczy się systematyczne podlewanie zgodnie z zaleceniami do danego gatunku rośliny oraz zapewnienie jest optymalnej ilości światła dziennego. Jeżeli chcemy, aby miały one okazałe kwiaty i były odporne na działanie szkodników, to warto zainwestować w stymulatory wzrostu roślin ozdobnych, które skutecznie oddziałują na wiele procesów zachodzących wewnątrz. Przede wszystkim biostymulatory są produkowane z naturalnych składników, które są bezpieczne dla środowiska oraz samej rośliny. Przeważnie są to hormony roślinne, bioregulatory, organizmy antagonistyczne, czyli bakterie i grzyby. Stymulator doskonale wpływa na każdą roślinę, powodując jej szybszy wzrost, mocniejszy system korzeni, bogatsze i smaczniejsze plony, więcej kwiatów, a także zwiększa odporność rośliny na działanie stresu. Stymulatory są obecnie powszechnie stosowane przez ogrodników, sadowników i rolników, ponieważ pozwalają uzyskać doskonałe rezultaty. Są naturalne i bezpieczne oraz powszechnie dostępne w każdym sklepie ogrodniczym lub w internecie w przystępnej cenie.

W sklepach znajdziemy stymulatory wzrostu roślin przeznaczone do kwiatów ozdobnych, owoców, warzy czy zbóż. Najczęściej mają formę płynu, łatwego w aplikacji, ale mogą też być sprzedawane jako granulat. Oba preparaty aplikuje się bezpośrednio do gleby.