Przejdź do treści

Polska na weekend

 

Masz dwa dni wolnego i nie wiesz co z nimi zrobić? Nie siedź w domu, wyrusz na dwudniowe zwiedzanie. Nie masz pieniędzy? Weekendowy wyjazd wcale nie musi być drogi, a parę groszy na pewno na ten cel się znajdzie. Pamiętaj, że najważniejsze jest to z kim jedziesz, a nie dokąd. Nie musisz od razu spędzać weekendu w pięciogwiazdkowym hotelu z basenem i spa w Paryżu, Mediolanie czy Barcelonie. Polska też jest warta zobaczenia!

Wybierz się na tani weekend w świętokrzyskim

tani weekend w świętokrzyskimPolska ma wiele niesamowitych miejsc, które z pewnością warte są uwagi. Dwudniowa przerwa jest idealna na zwiedzenie kawałka naszego pięknego kraju. A może by tak wybrać się do województwa świętokrzyskiego? Zapytasz – co szczególnego ma w sobie województwo świętokrzyskie? Po pierwsze, fantastyczne szlaki górskie. Polecamy szczególnie malowniczą Puszczę Jodłową. Góry te są dość płaskie, więc znajdzie się również przestrzeń dla fanów kolarstwa czy jazdy konnej. Zimą można tam natomiast poszusować na nartach. Godne uwagi są również liczne w tym regionie klasztory, kościoły i zamki. Każdy z nich jest warty odwiedzenia. Wiele osób wybiera się na tani weekend w świętokrzyskim również po to, by odwiedzić jedną z tamtejszych winnic. Ich liczba nieustannie rośnie, proporcjonalnie do popytu na świętokrzyskie wyroby. Winiarze testują coraz to nowsze odmiany winorośli i wychodzi im to na dobre. Oczywiście, z uwagi na raczej chłodny, niesprzyjający, polski klimat, najlepiej „czują się” takie gatunki jak riesling czy pinot gris.

Polska jest piękna i warto odkrywać jej uroki. Często nosi nas w najdalsze zakątki naszego globu, a nie znamy naszych rodzimych zabytków, regionów, gór. Na pewno tani weekend w świętokrzyskim będzie dobrym pomysłem. Jest to wciąż mało popularne miejsce, więc nawet u szczytu sezonu nie utkniemy w tłumie turystów.