Przejdź do treści

Pomysłowe wakacje z dziećmi

 

Każda osoba pracująca czeka z utęsknieniem na wakacje i urlop letni. Dzieci, które chodzą do szkoły lub przedszkola również uwielbiają wakacje. Szczególnie jeśli w planach wakacyjnych szykuje się fajny wyjazd w Polskę lub za granicę. W zależności od upodobań najczęściej wybieramy morze w Polsce lub nasze piękne Tatry. Wybierając się z dzieckiem na wakacje musimy zapoznać się z ofertami różnych biur podróży lub samodzielnie wybrać miejsce wyjazdu.

Wakacje z dziećmi nad Bałtykiem

wakacje nad morzem z dzieckiemPlanując wakacje nad morzem z dzieckiem trzeba wsiąść pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim jadąc nad nasze morze musimy wsiąść pod uwagę, że pogoda może nie dopisać. Dlatego fajnie jeśli w razie nie pogody mamy inne alternatywy niż plażowanie i kąpiele w morzu. Dlatego jeśli nasz pensjonat lub hotel ma atrakcje dla dzieci to jest to na duży plus. Do takich atrakcji zaliczymy salę zabaw, stół do bilarda, konsola do gier lub piłkarzyki. Ponad to zewnętrzny płac zabaw to chyba już podstawowa atrakcja dla dzieci, która powinna się znaleźć w każdym domu wypoczynkowym. Oczywiście największą atrakcją dla dzieci jest wewnętrzny basen ze zjeżdżalnią. Ponad to niektóre hotele mają menu przystosowane pod dzieci. Znajdziemy w nim hit-dogi, frytki i lody, czyli to co dzieciaki wręcz uwielbiają. Zdecydowanie najczęściej wybieranymi kierunkami nad polskim wybrzeżem są większe kurorty. W takich miejscowościach jest wiele smażalni ryb, lodziarni i innych miejsc ciekawych dla dzieci.

Każde wakacje trzeba zorganizować tak by dzieci miały atrakcje także w trakcie niepogody. Chyba, że jedziemy za granicę np. do Chorwacji lub Grecji i nie musimy się bać o brzydką pogodę. Zdecydowanie nasze polskie korze ma również swoje uroki i mimo częstej niepogody przyciąga co roku rzesze turystów. Szczególnie rodziny z dziećmi wybierają ten kierunek.