Przejdź do treści

Poszukiwania trenera od biegania

trener personalny od biegania

Przez zimę przytyło mi się kilka kilogramów. Kiedy sprawdziłam swój wynik BMI okazało się, że pierwszy raz w życiu miałam nadwagę! Od razu stwierdziłam, że wobec tego nie mogę dalej siedzieć na kanapie i oglądać filmów. Uznałam, że nadszedł najwyższy czas na to, aby zacząć uprawiać jakiś sport. Postanowiłam, że codziennie będę biegać wiele kilometrów.

Skorzystałam z usług trenera personalnego od biegania

trener personalny od bieganiaOkazało się jednak, że nie jest to takie proste, jak mi się zdawało. Już po kilkuset metrach byłam potwornie zmęczona i bałam się, że zaraz zemdleje. Kiedy po powrocie do domu opowiedziałam o tym przyjaciółce, od razu powiedziała mi ona, że narzuciłam sobie za duże tempo na początek. Ostrzegła mnie, że w ten sposób można zrobić sobie krzywdę. Poleciła mi, żebym skorzystała lepiej z usług trenera personalnego. Taka osoba może dopasować dla mnie indywidualny plan treningowy i tak zaplanować aktywność, aby nie była dla mnie zbyt wymagająca (a tym samym zniechęcająca) na początek. Dobry trener personalny bierze pod uwagę takie elementy, jak chęci i stan zdrowia klienta, a także jego dotychczasową aktywność, styl życia oraz sposób odżywiania się. Dzięki temu można ustalić indywidualny plan ćwiczeń oraz dietę, która pozwala schudnąć. Przyjaciółka poleciła mi pewną osobę. Był to trener personalny od biegania z naszej miejscowości. Od razu się z nim skontaktowałam.

Bardzo szybko doszłam z nim do porozumienia. Okazał się on naprawdę świetnym specjalistą, który mnie wysłuchał i umówił się ze mną na spotkanie. Podczas tego spotkanie dowiedziałam się od niego dużo istotnych rzeczy na temat biegania. Okazało się, że jeśli chce się to robić regularnie warto zakupić odpowiedni sprzęt, w tym oczywiście buty i pamiętać o zachowaniu zdrowej równowagi podczas ćwiczeń.

Więcej na: https://trenerdlakazdego.pl/