Przejdź do treści

Pozytywne efekty kriolipolizy

Wiele zabiegów medycyny estetycznej cieszy się dużą popularnością w obecnych czasach, gdyż przynoszą pozytywne rezultaty i skuteczne poprawiają defekty urody. Jedną z tego typu metod jest kriolipoliza, która polega na zamrażaniu tłuszczu. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia, które przekłada się do wybranych partii ciała i zasysa do komory, która zawiera płytki chłodzące fałdy skóry razem z tkanką tłuszczową.

Duża skuteczność kriolipolizy

kriolipoliza poznańSprawia to, że z tłuszczu pobierane jest ciepło, co powoduje obumarcie komórek tłuszczowych oraz ich rozpuszczenie. Metoda ta jest wyjątkowo skuteczna i dedykowana jest osobom, które chcą pozbyć się tłuszczu z różnych partii ciała. Jeśli zatem chcemy pozbyć się zbędnego tłuszczu z brzucha lub ud warto zdecydować się na zabieg, jakim jest kriolipoliza Poznań jest miejscem, gdzie można skorzystać z tej metody i skutecznie wyszczuplić wybrane partie ciała. Metoda zamrażania tłuszczu przynosi pożądane rezultaty, jej dużą zaletą jest fakt, iż jest bezinwazyjna i bezpieczna. Zabieg ten jest przeprowadzony bez użycia skalpela, a wykorzystanie wysokiej jakości urządzenia sprawia, że można skutecznie usunąć tłuszcz. Zadaniem specjalnych aparatów jest emitowanie zimna na wybranej części ciała. Ważne jest, by metoda ta wykonywana była przez doświadczonego specjalistę. Zabieg ten jest często porównywany do liposukcji, jednak metody te różnią się między sobą. Zamrażanie tłuszczu jest bowiem bezinwazyjne, z kolei odsysanie polega na przeprowadzeniu operacji, podczas której wycinana jest tkanka podskórna.

Różnica między tymi metodami polega na tym, iż do przeprowadzenia kriolipolizy nie ma konieczności użycia skalpela. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, redukuje tkankę tłuszczową, jest uważany za nowoczesną metodę odchudzania, dlatego cieszy się dużą popularnością i jest zdecydowanie bardziej bezpieczniejszy od odsysania tłuszczu.