Przejdź do treści

Profesjonalne oklejanie mebli

W zawodzie stolarza istnieją pewne podstawowe produkty, które każdy szanujący się stolarz powinien mieć na własność. Wśród takich niezbędników do robienia profesjonalnych mebli, znajduje się okleiniarka. Kiedyś mniej popularna, dziś jest niezastąpionym narzędziem w pracy.

Wybór okleiniarki do warsztatu stolarskiego

okleiniarka ręcznaOkleiniarka służy do oklejania mebli i ich elementów zarówno na prostych, jak i zakrzywionych powierzchniach. Pokryjemy nią boczne powierzchnie mebli, głównie drewnianych. Jej zastosowanie zwiększa dokładność oklejania i zmniejsza ilość drewna, którą usuwa się przy niewłaściwym nałożeniu okleiny. Mamy do wyboru okleiniarkę ręczną i automatyczną. Zanim dokonamy zakupu, powinniśmy zastanowić się do czego najczęściej będziemy jej używać i jak często będziemy z niej korzystać. Jednym z ulubionych przez stolarzy narzędzi jest okleiniarka ręczna, którą można precyzyjnie okleić każdą powierzchnię. Zazwyczaj producenci zaopatrzają ją w zaciski, które pomagają utrzymać sprzęt w odpowiedniej pozycji. Pamiętajmy, że każda okleiniarka jest dostosowana do różnych grubości okleiny i zmienny jest też czas nagrzewania kleju. Przy wyborze odpowiedniego narzędzia dla nas, warto poprosić o pomoc eksperta lub skorzystać z bezpłatnych pokazów testowych, które producenci i sprzedawcy coraz częśćiej udostępniają klientom. Na dobrej jakości sprzęt, jeżeli chcemy, żeby posłużył nam przez lata, warto wydać trochę więcej pieniędzy. Ale będzie to na pewno opłacalna inwestycja.

Profesjonalna okleiniarka jest niezbędnym narzędziem dla każdego stolarza. Gwarantuje ona perfekcyjnie wykończenie mebli, poprzez nałożenie na ich obrzeża okleiny. W zależności od tego, do czego najczęściej będziemy jej używać, mamy do wyboru okleiniarkę ręczną lub automatyczną, z różnymi funkcjami.