Przejdź do treści

Prosty program do faktur ułatwi prowadzenie firmy

Jak wygląda dokumentowanie sprzedaży w firmach? Wszystko zależy od charakteru i rodzaju działalności. W sklepach najczęściej dostaniemy paragon. W hurtowni dostaniemy fakturę imienną. Firma sprzedająca usługi lub produkty firmie musi jej wystawić rachunek lub fakturę. Do wystawiania paragonów potrzebna jest kasa fiskalna, a do wystawiania faktur potrzebny jest program komputerowy.

Dla małych firm dedykowane są proste programy

prosty program do fakturGdy prowadzi się małą firmę lub działalność jednoosobową to również trzeba swoją sprzedaż w odpowiedni sposób dokumentować. Obowiązek wystawienia paragonu fiskalnego ciąży na przedsiębiorcach prowadzących sprzedaż dla klientów indywidualnych. Fakturę musi wystawić każda firma, która sprzedaje cokolwiek innej firmie. Faktury wystawia się dzisiaj elektronicznie. Można je oczywiście wysłać do kontrahenta mailem lub wydrukować i dostarczyć ją na papierze. W tym celu wystarczy sobie pobrać z internetu jakiś prosty program do faktur, który można znaleźć nawet w wersji darmowej. Zaletą programów do faktur dedykowanych dla małych firm jest właśnie ich prostota, dzięki czemu każdy bez problemu poradzi sobie z wystawieniem faktury w komputerze. Do obsługi prostych programów do faktur nie trzeba mieć wiedzy na temat obsługi komputera. Wystarczy jedynie, że potrafi się obsługiwać internet. Bo zdecydowana większość programów działa po prostu w przeglądarce internetowej.

Nowoczesnych programów do wystawiania faktur nie trzeba nawet pobierać na komputer. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową i po prostu się zalogować tak jak do każdego innego portalu. Programy działające online mają to do siebie, że możemy z nich skorzystać z każdego urządzenia z dostępem do internetu. Możemy zatem swoje dokumenty mieć zawsze przy sobie.