Przejdź do treści

Przeglądam z babcią rodzinne fotografie

fotografia

Moja babcia zdecydowała się na przeprowadzkę do domu moich rodziców. Babcia już jest coraz starsza i wymaga opieki. Nie chcemy żeby była sama wieczorami. Babcia ma sporo pamiątek w swoim mieszkaniu w centrum miasta Bydgoszcz.

Fotografia to pasja dziadka

fotografiaNajważniejsze są rodzinne portrety i zdjęcia. Fotografia w mieszkaniu babci jest dostępna na każdym kroku. Pamiętam, ze mój dziadek był fotografem. Babcia nie wyrzuciła żadnych jego zdjęć i prac, które wykonał. Fotograf był samoukiem. Dziadek nie ukończył żadnej profesjonalnej strony. Profesjonalna fotografia w Bydgoszczy była jego pasja i sposobem na życie i utrzymanie swojej rodziny. Zdjęcia ślubne, które wykonywał w dawnych czasach były inne niż te, które robi się obecnie. Zdjęcia ślubne były pozowane. Para młoda rezerwowała studio, w którym były wykonywane zdjęcia na różnym tle. Para młoda miała do wyboru różne atrybuty, z których mogła skorzystać. Fotograf na wesele nie był zamawiany. Dziadek wykonywał obcym klientom zdjęcia tylko w studiu. Jeżeli w rodzinie były jakieś większe uroczystości to dziadek zawsze miał przy sobie aparat. Zdjęcia ślubne wykonywane w rodzinie były trochę podobne do tych, które wykonuje się teraz. Nie były takie poważne. Babcia ma sporo zdjęć ze ślubu moich rodziców. Chyba nawet rodzice nie maja niektórych zdjęć ze swojego ślubu, które posiada babcia. Dla mnie takie pamiątki mają ogromna wartość sentymentalna i na pewno je zachowam, żeby pokazać swoim dzieciom i wnukom. Babcia bardzo się cieszyła, że mogła mi pokazać prace dziadka. Jak mówiła fotograf jeszcze kilka lat temu to była dobra partia.

Moi dziadkowie dobrze się dobrali i byli ze sobą bardzo szczęśliwi. Tez chciałabym się kiedyś tak zakochać i mieć sporo wspólnych pamiątek. Wszystkie albumy spakowałyśmy i pokażemy je dzisiaj rodzicom. Na pewno niektórych zdjęć się nie spodziewają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *