Przejdź do treści

Przejąłem gospodarstwo i problem z nawozami aminokwasowymi

Witam, kilka miesięcy temu z powodu sytuacji zdrowotnej mojego ojca, podjąłem się przejęcia jego gospodarstwa. Niestety parę lat studiów w dużym mieście i praca za biurkiem wybiły mnie trochę z tematu, dlatego też chciałbym dzisiaj zapytać was o kilka rad. Po pierwsze nawozy aminokwasowe, gdzie je najlepiej zamówić?

Gdzie znajdę dobre nawozy aminokwasowe?

nawozy aminokwasoweCzy te, które dostępne są w Internecie są godne zaufania? No i druga kwestia, trochę dla mnie straszniejsza, czyli inseminacja bydła. Mój ojciec przez lata współpracował z miejscowym weterynarzem. Ja jednak chciałbym nieco podnieść, jakość naszej hodowli i zastanawiam się, czy nie zainwestować w krzyżowanie towarowe bydła. Czytałem o tym dużo i wiem już, że takie kwestie, jak jakość i nasienie buhaja, mają ogromne znaczenie. No tak, tak to właśnie wygląda, w teorii prawie wszystko wiem, jednak zdecydowanie gorzej jest z praktyką. Bo na przykład, jeśli chodzi o to nasienie buhajów, to skąd ja mam wiedzieć, że ono jest wysokiej jakości. Wiecie, ja opuściłem wieś mając niecałe 16 lat. Już w liceum byłem w szkole z internatem. Nigdy nie myślałem o tym, żeby powrócić na wieś, w mieście ułożyłem już sobie życie, kupiłem mieszkanie założyłem rodzinę, miałem dobrą pracę. Choroba ojca jednak wszystko zmieniła. Nie chciałem tak zostawiać jego dziedzictwa. Moje młodsze rodzeństwo wyjechało za pracą poza granice Polski, tak naprawdę w pobliżu zostałem tylko ja i moja mam, ale przecież nie zostawię jej samej z wielkim gospodarstwem. Z resztą, ona też ma już spore problemy z kręgosłupem.

Wygląda na to, że sporo wam o sobie powiedziałem. Teraz chciałbym, żebyście wy się do mnie odezwali i poradzili mi w wyżej wymienionych kwestiach. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie wasze odpowiedzi, są one dla mnie wyjątkowo cenne. Cześć!

Więcej w temacie można znaleźć na: agrogen.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *