Przejdź do treści

Przypomnienia w kalendarzu na komputer – jakie?

W czasach kiedy każdy z nas ma niezwykle napięty grafik, nie trudno o przeoczenie ważnego spotkania czy zadania do wykonania. Wówczas z pomocą przychodzą nam narzędzia produktywności i gospodarowania czasem. Co najlepsze nie musimy już nic zapisywać w fizycznym kalendarzu – wszystko mamy w swoim komputerze. 

Kalendarz przypominający – gadżet na komputer

kalendarz z przypomnieniem na komputerNawet jeśli nie mamy zbyt napiętego grafika, zapamiętanie niektórych wydarzeń może być dla nas problematyczne. Same badania pokazują, że przeniesienie własnych obowiązków czy to na papier czy do aplikacji pozwala na oczyszczenie naszego umysłu. Nie musimy bowiem ciągle pamiętać o czynności, którą musimy wykonać. Nawet jeśli wbrew pozorom o niej nie myślimy, nasza podświadomość działa na zupełnie innych zasadach. W takim przypadku kalendarz z przypomnieniem na komputer jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla zapominalskich, jak i dla tych, którzy czują się obciążeni nadmiarem zbliżających się obowiązków. Zapisywanie zadań do wykonania w kalendarzu pozwala także na trzeźwo spojrzeć na organizację naszego dnia. Nie raz mogło nam się wydawać, że dołożenie kolejnego obowiązku jest niemożliwe ze względu na ograniczony czas, a w rzeczywistości mogliśmy go mieć nawet w nadmiarze. Kalendarz pozwala więc realnie ocenić nasze możliwości w zakresie zadań do wykonania w przyszłości. Będzie on idealnym gadżetem tak naprawdę dla każdego. Skorzystają z niego zarówno starsze, pracujące osoby, jak i studenci czy uczniowie niższych klas. 

Każdy z nas sam doskonale wie, w którym momencie zadziała na nas najlepiej przypomnienie o konieczności wykonania zadania. W przypadku kalendarza na komputer możemy sami ustalać, kiedy otrzymamy powiadomienie o zbliżającym się terminie. To z kolei pozwoli nam się zmobilizować do wykonania obowiązku.