Przejdź do treści

Remont w szkole i taśmy odblaskowe

W naszej szkole był duży remont w minione wakacje. Wiem, ponieważ taty firma ten remont robiła. Tata kazał cały teren ogrodzić i użyć taśmy bhp, aby nikt postronny do środka nie wchodził.

bardzo przydatne są taśmy odblaskowe

taśmy odblaskoweTakie taśmy bhp właśnie służą do tego, aby informować ludzi o miejscach w których nie powinni się znaleźć, jeżeli nie są do tego upoważnieni. W pokoju mam takie taśmy bhp dla ozdoby, obkleiłem nimi nawet książki. Co fajnego, tata dał mi też taśmy odblaskowe abym nimi obkleił swój tornister, czy rower, żebym był widoczny. Taśmy odblaskowe też tacie się przydają podczas oznaczania miejsc przez które maja przejechać samochody z nocnym transportem. Czasami na słupkach te taśmy odblaskowe zaczepia, czasami przy schodach, aby duże auto się nie obtarło, a przy okazji ściany. W szkole wszędzie była taśma butylowa, to na oknach, to przy framudze drzwi, to na kafelkach. Nie wiem do czego ta taśma butylowa służy, ale tata mówi, że jest bardzo przydatna. W ogóle w piwnicach szkoły były wszędzie ponaklejane znaki adr, głównie, żeby odstraszyć nicponi, którzy chcieliby powęszyć trochę. A to na dole jest elektrownia, serwerownia szkoły, to na dole mamy też palarnie. Znaki adr skutecznie odstraszą, nawet największego chojraka, tak mówił tata. Co ciekawe tata większość zamawia w firmie w której robi się wycinanie liter z folii, ponieważ ma tam spore rabaty z powodu często robionych zakupów. Podoba mi się to, jak tata wyremontował szkołę. Wygląda naprawdę nowocześnie i bezpiecznie. Taśmy bhp są jeszcze na schodach, oraz na progach pozostawione, aby nie doszło do kolizji, czy potknięcia dzieci z młodszych klas.

Nie raz się zdarzy, że taki brzdąc na schodach się przewróci, a dzięki temu, że są też taśmy odblaskowe to się nie powtórzy. Tata jest wspaniały!