Przejdź do treści

Rodzaje kominków

Uwielbiamy kominki i efekt jaki dają w naszych domach i mieszkaniach. Wprowadzają wyjątkowy, ciepły i rodzinny klimat, zachęcają do wspólnego spędzania czasu. Ale jaki kominek wybrać? Dziś przedstawię Wam trzy najbardziej popularne rodzaje kominków.

Trzy podstawowe rodzaje kominków

kominki krakówDo wyboru mamy kominki kraków, kominki otwarte, kasety kominkowe i kominki z wkładem kominkowym. Po krótce przedstawię każdą opcję. Na początek kasety kominkowe, są one bardzo dobre, jeżeli chodzi o efektywność grzewczą. Kasety kominkowe mogą być wyposażone w specjalny wentylator powietrza, dzięki któremu ciepło rozprzestrzenia się po wszystkich pomieszczeniach, a nie tylko w miejscu w którym stoi kominek, jest więc to bardzo praktyczne rozwiązanie. Bardzo popularnym wyborem sa kominki otwarte, to właśnie przy nich najchętniej siadamy z herbatą i książką, patrzymy na palący się ogień i odpoczywamy. W tym właśnie wypadku najcieplej jest w pomieszczeniu, w którym zainstalowany jest kominek. Na kominek otwarty zazwyczaj decydujemy się wtedy kiedy chcemy wyjątkowo zaaranżować nasze wnętrze, na przykład salonu. Kominek otwarty wygląda obłędnie i może bardzo przykuwać uwagę na przykład naszych gości. Warto zamontować specjalny ekran, dzięki któremu strzelające iskry nie będą spadać na podłogę. Ostania opcja o jakiej powiem to kominki z wkładem kominkowym. Może być on wykorzystany jako sposób ogrzewania mieszkania. Rozporowadzanie ciepła może odbywać się poprzez system grawitacyjny lub nadmuchowy.

W zależności od Waszych indywidualnych upodobań wybierzcie kominek, który zadowoli Was pod każdym względem. Kominki są zazwyczaj bardzo atrakcyjne wizualnie i stanowią ciekawy punkt dekoracyjny w aranżacji przestrzeni. Porozmawiajcie ze sprzedawcą, który pomoże Wam podjąć decyzję najlepsza dla Was.