Przejdź do treści

Rodzaje transporterów liniowych

Żadna zautomatyzowana linia produkcyjna nie może obejść się bez taśmociągu lub, w przypadku większych produktów, liniowego transportera. W zależności od obiektu i elementów na linii produkcyjnej, mogą one różnić się wielkością czy wykonaniem, aczkolwiek ich zadanie w każdym przypadku pozostaje takie samo.

Nowoczesne transportery taśmowe do linii produkcyjnych

profesjonalny transporter taśmowyTransportery to zautomatyzowane urządzenia, dzięki którym elementy i produkty na linii produkcyjnej poruszają się w kierunku końcowym. W zakładach produkcyjnych stosowane są zarówno bardzo podstawowe transportery, działające przez cały czas, jak i bardzo zaawansowane. Profesjonalny transporter taśmowy to pozornie proste urządzenie, które posiada jednak bardzo dużą funkcjonalność i możliwości. Jest to segmentowe urządzenie, i może być używane zarówno autonomicznie, jak i jako część dużej linii produkcyjnej. Transportery pochodzące od znanych i renomowanych producentów są ze sobą zgodne konstrukcyjnie, więc mogą być swobodnie łączone w jedną całość linii produkcyjnej nawet jeśli każdy element został zakupiony od innego producenta. Niszowe transportery muszą być natomiast często dopasowywane do konstrukcji linii i układu stanowisk pracy. W zależności od odmiany, transportery mogą mieć powierzchnię transportową wykonaną z gumy, lub podobnego tworzywa sztucznego, lub też posiadać rolki ze stali, które niejednokrotnie również mogą być ogumowane.

Wersje z płachtami transportowymi ułatwiają transport niewielkich elementów i produktów na linii. Warianty posiadające rolki, natomiast,  znacznie częściej wykorzystywane są w sortowniach i wszystkich miejscach w których po linii transportuje się gabarytowe towary o dużej powierzchni, które nie mogą być łatwo przesunięte bez użycia rolek.