Rower dla dziecka – jaki wybrać?

Wiele dzieci marzy o własnym środku transportu, jakim jest rower. Zarówno nauka jazdy, jak też późniejsza zabawa podczas wycieczek przynoszą maluchom wiele radości i niesamowite wspomnienia, więc warto zadbać o to, aby rower spełniał wszelkie standardy. Bezpieczny i wygodny dwuślad zapewni dziecku wiele radości. Na rynku dostępne są rozmaite modele, wyróżniające się różnymi kształtami i kolorami – jaką wersję wybrać?

Kross racer – rower dla dziecka

kross racer dla dzieciRower dla dziecka powinien być przede wszystkim bezpieczny – ma na to wpływ zarówno jego konstrukcja, jak też materiał, z którego został wykonany. Przed udostępnieniem pojazdu maluszkowi należy upewnić się, czy kierownica oraz siedzenie znajdują się na wysokości adekwatnej do wzrostu dziecka oraz czy sprawne są światła i hamulce. Standardy bezpieczeństwa spełnia kross racer dla dzieci, czyli pojazd od początku do końca zaprojektowany z myślą o najmłodszych. Aby rower przypadł dziecku do gustu, warto zadbać o to, aby posiadał ulubiony kolor maluszka lub dekorację będącą motywem z jego ulubionej bajki – wówczas nauka jazdy będzie jeszcze przyjemniejsza. Ucząc dziecko jazdy na rowerze należy pamiętać o wpajaniu mu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co przyda się podczas późniejszych wspólnych wycieczek. Mowa tu przede wszystkim o ustępowaniu pierwszeństwa oraz sygnalizowaniu zamiaru skręcenia.

Rower dziecięcy powinien być wyposażony w oświetlenie, dzięki któremu maluch będzie widoczny na drodze z dużej odległości nawet podczas pochmurnych dni. Należy również pamiętać o częstym sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu – przedmioty użytkowane przez dzieci często ulegają szybkiemu niszczeniu. Wygodny i bezpieczny rower zapewni Twojemu dziecku wiele radości oraz niesamowitych wspomnień.