Przejdź do treści

Soczewki na miesiąc

Coraz więcej osób zamiast okularów sięga po soczewki. Najczęściej u ludzi rozpoznawalną wadą wzroku jest astygmatyzm, polegający na tym, że ludzie nie widzą z pełną ostrością rzeczy leżących w różnych odległościach. Astygmatyzm często występuje przy innych wadach wzroku, bądź samodzielnie.

Zalety soczewek torycznych

miesięczne soczewki toryczneKiedyś osoby posiadające astygmatyzm były skazane na noszenie okularów korygujących pole widzenia. Obecnie jednak są dostępne soczewki toryczne. Jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne soczewki toryczne są przeznaczone dla astygmatyków. Wiadomo, że okulary w niektórych sytuacjach przeszkadzają i zmniejszają komfort, a soczewki wręcz przeciwnie. Są bardzo wygodne w noszeniu, a także zapewniają bardzo duży komfort. Soczewki toryczne sprawiają, że człowiek bardzo dobrze widzi bez konieczności zakładania okularów. Soczewki toryczne występują w czterech wersjach. Mogą być jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne bądź roczne. Podczas noszenia soczewek należy używać specjalnego płynu do ich czyszczenia. Soczewki można nosić w każdej sytuacji, czy to iść na imprezę, czy ogród, do pracy, można powiedzieć, że wszędzie. Ich zakładanie i ściąganie po nabraniu wprawy nie wymaga dużo czasu. Obecnie bardzo wiele osób nosi soczewki kontaktowe. Soczewki w ogóle nie czuć na gałkach ocznych. Są one tak delikatne i formują się idealnie do gałki ocznej. Miesięczne soczewki oznaczają, że od otwarcia ich można je zakładać i ściągać przez miesiąc. Po upływie miesiąca należy je wyrzucić.

Nosząc soczewki należy pamiętać o przestrzeganiu tego terminu. Nie można przegapić go, ponieważ może to źle wpłynąć na nasz wzrok. Soczewki sprawiają, że człowiek czuje się bardziej komfortowo i nawet podczas upalnych dni może założyć tradycyjne okulary przeciwsłoneczne.