Przejdź do treści

Śpiworki dla starszych dzieci

Kiedy rozmawiam ze znajomymi mam wrażenie, że moje dzieci były mało problematyczne. trzeba jednak uczciwie i obiektywnie przyznać, że chyba każde dziecko w jakimś obszarze odstaje od normy i wymaga indywidualnego podejścia. I to jest jedna z najwspanialszych rzeczy przy posiadaniu dzieci! Chociaż w moim przypadku, problem był dość specyficzny.

Problem ze snem przedszkolaka

śpiworek dla przedszkolakaZarówno mój syn jak i dwie córki od najmłodszych miesięcy swojego życia spały niespokojnie. Z czasem, gdy tylko miały wystarczająco dużo siły rozkopywały się i nie było żadnego sposobu na to, żeby wytrwały przykryte kołdrą przez całą noc. Na szczęście już przy pierwszym dziecku odkryliśmy razem z żoną śpiworki bawełniane, do których przekonały się nasze dzieci. Problem polega na tym, że z nich nie wyrosły. Na tyle, że z czasem w naszym domu musiał pojawić się śpiworek dla przedszkolaka, a później kolejny i kolejny. Dopiero w szkole śpiwory powoli zaczęły być zastępowane kołdrą, chociaż zdarzały się dni, kiedy i tak to śpiwór wygrywał. Jednak to okres przedszkola był dla mnie i żony największym zaskoczeniem, ponieważ żadne z dzieci naszych znajomych w tym wieku nie korzystało już ze śpiworków. Z czasem jednak przywykliśmy i przyjęliśmy do wiadomości, że nasze dzieci widocznie mają po nas zamiłowanie do podróżowania i naturalnie, od najmłodszych miesięcy przyzwyczajają się do spania pod śpiworem.

Rynek śpiworków dla starszych dzieci rośnie z roku na rok. Chociaż początkowo zamysłem producentów było pewnie spanie pod namiotem lub w podróży, z czasem rozszerzono ofertę o śpiworki bawełniane, do których dzieci przyzwyczaiły się w trakcie swojego życia jako niemowlaki. W sumie nie powinno to być nic dziwnego, skoro śpiworki dla dzieci są wygodne, praktyczne i relatywnie tanie.