Przejdź do treści

Sposób na zaprasowanie końcówki rurowej

Odpowiednie, profesjonalnie wykonane połączenie kabla z urządzeniem jest gwarancją prawidłowej i bezpiecznej pracy sprzętu. Właściwe zaizolowanie żyły, znajdującej się wewnątrz przewodu eliminuje ryzyko wystąpienia groźnych spięć, które mogłyby skutkować nawet wystąpieniem pożaru.

Jak zaprasowywać końcówki rurowe?

wytrzymałe końcówki kablowe ruroweProces zaprasowania końcówki elektrycznej na końcówkę kabla, która następnie zostanie podłączona do urządzenia, gwarantuje trwałe i bezpieczne połączenie, umożliwiające prawidłowy przepływ energii elektrycznej. Do profesjonalnego zamontowania takiej końcówki niezbędne są odpowiednie narzędzia, określane jako zaciskarki, która we właściwy sposób zaprasuje nawet wytrzymałe końcówki kablowe rurowe. Elementy tego typu można zaciskać na siedem różnych sposobów, jednak najlepiej stosować się w tej kwestii do zaleceń producenta. Jednak każda próba zaprasowania końcówki powinna być poprzedzona tymi samymi krokami. Postawą jest dobór odpowiedniego rodzaju końcówki do specyfik urządzenia oraz rodzaju żyły zastosowanej w danym kablu. Następnie należy odizolować przewód na odpowiedniej długości, oczyścić końcówkę z wszelkich występujących na niej tlenków oraz nalotów korozyjnych, po czym możemy przejść do wykonania zaprasowywania końcówki. Jak już zostało wspomniane niezbędny jest dobór odpowiedniego narzędzia, a przede wszystkim rodzaju matrycy odpowiedniej dla przekroju i specyfiki konkretnego kabla.

Profesjonalnie wykonane zakończenie kabla umożliwia bezpieczną i bezawaryjną pracę urządzenia elektrycznego, zatem warto zadbać o to, by wszystkie przewody w sprzętach, wykorzystujących energię elektryczną były odpowiednio zaizolowane. Posłużą nam do tego odpowiednio dobrane końcówki elektryczne oraz zaciskarka z odpowiednią matrycą.